Болехівський лісгосп заплатить понад півмільйона за незаконні рубки в заповіднику

 • Господарський суд Івано-Франківської області зобов’язав державне підприємство “Болехівське лісове господарство” сплатити 666,06 тисяч гривень за незаконну вирубку 64 буків на території заповідного урочища “Спалений дуб”

  З позовом до суду юристи державної екологічної інспекції Карпатського округу звернулись у червні 2021 року, вони вимагали стягнути з лісгоспу понад 700 тисяч за виявлені незаконні рубки, але під час судового процесу, суму стягнення зменшили, оскільки відповідач почав частково виплачувати її, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Наші гроші“.

  За матеріалами справи, стягнення на Болехівський лісгосп наклала за результатами позапланової перевірки від березня 2020 року. Тоді ж і виявили незаконні рубки на території Рахинського, Поляницького, Витвицького, Болехівського лісництв (що в складі Болехівського лісгоспу). Крім того, незаконні рубки виявили і на заповідній території урочища “Спалений дуб”. Загалом інспектори підрахували суму збитків – приблизно 898 тис. грн.

  Лісгосп намагався оскаржити висновки інспекції щодо незаконності вирубок, надавав відповідні дозвільні документи – лісорубні квитки та замовив експертизу у Львівському науково-дослідному інституті судових експертиз. Проте суд відхиляє наданий висновок експертів комплексної судово-екологічної та лісогосподарської експертизи через те, що питання, що їх представники лісгоспу поставили експертам були не коректними і не належали до їх компетенції. На думку суду питання, на які намагались дати відповідь експерти насправді “..носять правовий характер, оскільки здійснення оцінки правомірності рубок належить до компетенції суду”.

  Але, найголовніше, експерти досліджували рубки не в тому кварталі, за який екоінспекція наклала штраф. Крім того, як наголосили екоінспектори, висновки експертів базувались на матеріалах, які були виготовлені вже після здійснення рубок та перевірки.

  Відтак, суд не взяв надані лісгоспом докази до уваги і представники лісгоспу не змогли довести, що вони законно рубали дерева в заповідному урочищі.

  До теми: ліснику, який не боровся з незаконними рубками, дали рік виправних робіт

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!