Болюче питання: у Франківську обговорили захист пам’яток культури

 • Сьогодні, 10 листопада, в Івано-Франківську відбувається Міжнародна конференція «Європейський та український рік культурної спадщини: співпраця, перспективи, виклики».

  Зокрема, мова йшла про таке болюче питання, як захист культурної спадщини від руйнування.

  “Настав час змінюватися, подавати проекти в цьому напрямку. Але зауважу, що думка має бути сформульована лаконічно. Якщо в ідеї більше, ніж чотири слова, то це вже не ідея, не пропозиція. Коли ви подаєте проект, спрямований на захист спадщини, в ньому має бути і лаконічність, і емоція”, – розповів один зі спікерів Олександр Штепан, співорганізатор фестивалю “Ліворуція”.

  Далі слово взяла Олена Рофе-Бекетова, представниця БФ “Харків з тобою”. Вона наголосила на тому, що потрібно звернути увагу на захист культурних пам’яток сходу України, адже це питання часто замовчується.

  Також прозвучала пропозиція посилити відповідальність за руйнування пам’яток культури. Учасники дискусії зійшлись на тому, що в Україні зараз це сумна та тривожна тенденція, і потрібно починати карні справи заради створення прецедентів захисту унікальних споруд у судовому порядку.

  Мова також йшла про осучаснення законодавства у цій сфері в відповідності до нових умов та методик управління культурною спадщиною, оцифровування всіх реєстрів пам’яток та фіналізацію таких реєстрів.

   

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!