Борг у косівській лікарні: це не значні фінансові порушення, а зарплата медиків!

  • У Косівській РДА розповіли, звідки в місцевій лікарні взявся борг у 2,5 мільйони гривень, та чому з ревізорами нині судяться.

    Нагадаємо, кілька днів тому в Івано-Франківську під час щотижневої наради голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади обговорювали стан справ у Косівському районі. Йшлося зокрема про результати перевірки у Косівській ЦРЛ. За словами голови ОДА, в лікарні були виявлені «значні фінансові порушення», які в грошовому еквіваленті становлять 2,5 мільйона гривень.

    Заступник голови Косівської РДА Ярослав Бринський каже, що насправді ніяких порушень немає, а коштами, які надходили як медична субвенція, лише виплачували зарплату медикам, на яку не вистачало, виділеного державою фінансування.

    «Згідно чинного законодавства, якщо не виплачені зарплати працівникам та не оплачені енергоносії, тобто не закриті питання по захищених статях, то лікарня не має права оплачувати будь-які інші послуги. Наприклад, поламався котел чи протекла труба — профінансувати ремонт не можна. А з іншого боку, за невиплату зарплати керівнику ще і кримінальна відповідальність загрожує! От і вийшло, що був борг по зарплаті на кінець 2016 року. В 2017-му надійшли кошти медичної субвенції і цей борг виплатили. В наступні роки — те саме. КРУ вважає це нецільовим використанням коштів», — пояснює посадовець.

    За словами Ярослава Бринського, ревізія фінансово-господарської діяльності Косівської районної лікарні проводилася у березні 2019 року. Період, який перевіряли, — квітень 2015-го — грудень 2018 років. В 2019-му році, додає заступник голови РДА, незабезпеченість бюджетними призначеннями на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ складає 14,3 мільйони гривень.

    Після ревізії голова Косівської РДА звернувся за офіційними роз’ясненнями до Міністерства фінансів України. «… Обсяг медичної субвенції для бюджету адміністративно-територіальної одиниці, у закладах охорони здоров’я якої допущена заборгованість із заробітної плати, строк виплати якої пройшов, спрямовується насамперед на здійснення обов’язкових виплат із заробітної плати», — відповіли у Мінфіні.

    «Ми подали на ревізорів до суду, бо, не вчинивши жодних протиправних дій, нині в очах людей виглядаємо якимись злодіями», — резюмує Ярослав Бринський.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!