Буде непростий: в Івано-Франківську обговорили держбюджет на 2020 рік

Сьогодні, 18 листопада, в Івано-Франківську обговорили держбюджет-2020.

З ініціативи регіонального відділення Асоціації міст України міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, народний депутат Зіновій Андрійович, селищний голова Богородчан Ростислав Заремба, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, експерт з бюджетних питань Юрій Стефанчук та голова Делятинської ОТГ Богдан Клим’юк розповіли, чи враховано інтереси місцевого самоврядування в основному фінансовому документі країни.

Руслан Марцінків зазначає, що бюджет буде непростий для органів місцевого самоврядування. Каже, що вперше за всі роки буде незабезпеченість приблизно 71, 5 мільярдів гривень.

«Ми до кінця не розуміємо, як будуть фінансуватися наші комунальні підприємства. Дуже тривожить соціально економічний розвиток», – каже міський голова Франківська.

Марцінків наголошує, що одна з перемог –  скасування постанови, яка не дозволяла місцевій владі контролювати тарифи.

Нардеп Зіновій Андрійович переконує, що органи місцевого самоврядування – це основа основ, бо саме з них формується Україна.

«Зараз дуже відповідальний час. З перших днів стало ясно, що ситуація дуже непроста. Для мене важливо знайти компроміс. Не так багато є депутатів, які розуміють проблеми органів місцевого самоврядування», – каже Андрійович.

Ростислав Заремба стверджує, що принцип розподілу коштів є далеким від процесів децентралізації.

«Очікування дуже тривожні. Бюджет він тільки мінімально захистить інтереси органів місцевого самоврядування. Діяльність уряду мусить мати сильний контроль від тих депутатів, які знають як формується бюджет у містах», – каже очільник селища Богородчани.

Богдан Клим’юк зауважує, що одним із найпроблемнішим показником було збереження акцизного податку для міст, сіл, селищ і ОТГ.

«На щастя цей податок залишили. Він дуже важливий. Це значна цифра, яка буде спрямована на розвиток громади. Наша громада не отримує в повному обсязі базової дотації. Ми втрачаємо майже два мільйони до бюджету», – каже голова Делятинської ОТГ.

Читайте також: 11 тендерних змов: у Франківську розповіли про боротьбу з нечесними підприємцями

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!