«Буду боротися»: прикарпатцю потрібна допомога

 • Три місяці тому його життя стало догори дриґом – злоякісна саркома. Іван Дроняк уже пройшов три курси хіміотерапії, попереду ще один, але головне – чоловікові терміново необхідно робити операцію: видалення та ендопротезування гомілкового суглоба. Ендопротез потрібно замовляти у Німеччині. Вартість – 30 000 євро. Половину суми сім’я вже назбирала. Для них кожен день на вагу золота.

  Невідомість з’їдала

  Пів життя 33-річний Іван Дроняк з Ворохти працював будівельником, найкраще вдавалося зводити дерев’яні будівлі. Роботи ніколи не боявся. Міцний чолов’яга не міг всидіти в хаті навіть тижня. Брався за різну роботу: і в Україні, і за кордоном.

  З дружиною Наталею познайомилися в соцмережах. Кажуть, то була любов  першого погляду. «Такого джентльмена ще треба було пошукати, – усміхається Наталя. – Якраз своєю галантністю він мене і підкорив».

  Пара вже майже десять років разом, виховують донечку Даринку. Татова копія – непосидюча, фонтанує енергією, хоче стати гімнасткою. Сім’я мала багато мрій і планів, але одного дня життя перевернулося догори дриґом.

  Ще в 2011-му Іван якось так невдало став, аж мав перелом гомілки. Походив з гіпсом. Рентген показав, ніби все гаразд. Та й забулося. А кілька місяців тому гомілка знову нагадала про себе. Біль з кожним днем посилювався. Дійшло до того, що Іван уже не міг стати на ногу – мусив брати милиці.

  У Франківську чоловікові одразу зробили біопсію. На результат чекав аж три тижні. То були найскладніші три тижні в його житті – невідомість з’їдала. Жив думкою, що то звичайна кіста, та й лікарі були в цьому майже впевнені.

  Люди відгукнулися

  Злоякісна саркома гомілкової кістки. Рання стадія. Треба видаляти. Лікар так одразу і сказав, не загортав у папірці.

  В Інституті травматології і ортопедії НАМН України чоловік пройшов три курси важкої хіміотерапії. Лікування витягло трохи більше сотні тисяч гривень. Попереду – ще один курс. Але головне – чоловікові терміново необхідно робити операцію: видалення та ендопротезування гомілкового суглоба.

  Ендопротез потрібно замовляти у Німеччині. Вартість – 30 000 євро. 

  «Ви розумієте, що означає така сума для простого чоловіка з села? – каже Іван. – Я роками збирав гроші, аби побудувати для нашої сім’ї невеличку хатину. Від мрії довелося відмовитися – всі заощадження пішли на лікування. Ми написали оголошення в соцмережах, в ЗМІ – розповсюджували, де могли. Спочатку було дуже важко, бо я не звик ні в кого просити – все життя сам за себе».

 • Люди відгукнулися. Буквально за кілька місяців зібрали 500 тисяч гривень. Найбільше помогли рідні, знайомі і односельчани, багато хто перераховував кошти по кілька разів.

  Хвороба змусила уповільнитися

  Зараз Іван постійно вдома, йому потрібно звести пересування до мінімуму. Якщо й ходить, то лише з милицями, стає тільки на одну ногу. Ще чоловіка мордує постійна слабкість, іноді таке відчуття, ніби серце з грудей вискакує – побічні наслідки від «хімії».

  Хвороба змусила Івана уповільнитися, і спершу це було просто нестерпно для нього: «Я звик до руху, звик працювати і заробляти гроші. А тепер геть безпомічний. Все це дуже тисне психологічно. Але якщо таке спіткало, отже я маю сили витримати – буду боротися. Та якби не підтримка рідних, не знаю, чи мав би такий бойовий настрій».

  Звісно, після одужання Іван уже не зможе працювати будівельником, бо ця робота потребує доброго здоров’я. Але чоловік не падає духом, каже, що вже має кілька ідей, як розвиватиметься в зеленому туризмі.

  Даринка знає, що тато має проблему з ногою. Дівчинка цілими днями опікується ним: приносить води попити, часто обіймає і каже, що любить. Хвороба також подарувала Іванові багато часу, який він проводить з сім’єю: з донькою вчить уроки, а розмови з дружиною стали ще більш теплими і відвертими.

  «Я завжди спішив жити, крутився, як міг. Іноді цілий місяць не було мене вдома. А тепер повністю розчинився в родині, – усміхається чоловік. – Це те, чого нам усім трохи бракувало».

  Наталя МОСТОВА

  P.S. Номер картки дружини: ПриватБанк – 4731219123857116, Наталія Дроняк.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!