Будуйте таке в райцентрах: у Франківську розкритикували другий міст на Пасічну

 • Сьогодні, 16 травня, в Івано-Франківську обговорили будівництво нового моста через Бистрицю Солотвинську та його подальшу експлуатацію.

  Громадська рада по контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонти доріг написала листи та звернення до міського голови Руслана Марцінківа, до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука та до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо будівництва цього моста та його недоліків.

  Зокрема, у листі до міської ради йдеться, що до конструкції мосту зауважень немає, але активістів дивує ширина його проїжджої частини. Тому члени ради пропонують збільшити смуги до 14 м. Оскільки таке збільшення потребує додаткових витрат, то до фінансування будівництва пропонують долучитись і області, і державі.

  “Ми так і не зустрілися з проектантом, хоча була домовленість. З того, що відомо Громадській раді, можемо сказати: будується міст всього лише на дві смуги, що нас не задовільняє нас і всіх франківців. Розв’язка, яка була запропонована, є неможливою. Більше півстоліття минуло з того часу, як відкрили старий міст – інтенсивність руху з того часу зросла в десятки разів. І він має по дві смуги в кожну сторону, а в 2018 році нам пропонують лише по одній”, – розповідає Михайло Панчишин, голова громадської ради.

  Крім того, існуючий міст невдовзі слід буде перекривати для капітального ремонту. Що в такому разі будуть робити з потоками транспорту, члени громадської ради не розуміють. За словами Панчишина, на новому мості для автомобілів слід було передбачити більше місця, а для велосипедистів – менше.

  “З нашими пропозиціями погодився голова ОДА Олег Гончарук та дав завдання проаналізувати всі цифри. Такий міст ви будуйте для районного центру, наприклад, для Рожнятова. Але ж не для Івано-Франківська, де машин тисячі”, – додає Михайло Панчишин.

  Начальник управління капітального будівництва Роман Галіпчак та начальник управління патрульної поліції Олег Костенко на круглий стіл не прийшли, хоча попередньо запевняли, що будуть.

  “Міст розвантажить лише Івано-Франківськ від легкових автомобілів. Громадська рада каже правильно – слід було робити чотири смуги. Втім, я не бачу тут великої проблеми – у перспективі можна буде доробити ще дві смуги, адже технологія це дозволяє. Але у проектуванні моста ми участі не брали, бо комунальними дорогами не займаємось”, – зазначив Любомир Семанів, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

  Він також сказав, що розв’язки станом на сьогодні ще не погоджені, і у цій сфері дійсно є проблема.

  Заступник міського голови Івано-Франківська Микола Вітенко зазначив, що проекти розв’язки ще знаходяться в роботі, тож про них ще немає точної інформації.

 • “Міст наразі будується виключно за бюджетні кошти Івано-Франківська, хоча ми звертались і до області, і до Києва. Щодо його ширини – міст на чотири смуги був би майже удвічі дорожчим, і бюджет не потягнув би таку суму. Крім того, вулиця Хіміків має дві смуги, тож немає змісту будувати міст на чотири. Він буде локальним, для міського транспорту”, – каже Вітенко.

   

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!