Бурштинська міськрада прийняла звернення щодо покращення екологічної ситуації в регіоні

 • 7 листопада відбулася позачергова сесія Бурштинської міської ради. На ній розглянули питання щодо екологічної ситуації в регіоні та обговорили подальший план дій задля її поліпшення.

  Позачергову сесію міської ради скликала мер Роксолана Джура. На голосування винесли проєкт рішення, сформований на основі зауважень та пропозицій депутатів, городян та представників виконавчої влади міста, який передбачає п’ять пунктів.

  Наріжним каменем для присутніх став перший пункт про звернення Бурштинської міської ради до президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів щодо екологічної ситуації на території Бурштинської міськради. Депутати різних політичних партій пропонували майже однаковий текст звернення, але кожен жадав, щоб саме від його політичної партії був прийнятий в роботу вищезгаданий документ. І це не дивно, адже попереду виборчі перегони.

  Чотири інших пункти були прийняті майже без суперечок. У затвердженому зверненні до державних органів влади йдеться про створення робочої групи із залученням відповідних експертів, передбачення коштів у державному бюджеті на організацію постійно діючої системи моніторингу екологічної ситуації, а також про перерозподіл екологічного податку, сплаченого підприємством-забруднювачем.

  На думку авторів звернення, комплекс запропонованих заходів дасть позитивний поштовх до вирішення екологічних питань у місті та регіоні.

  На засідання були запрошені народний депутат Ігор Фріс, представники Бурштинської ТЕС, а також активісти міста, які мали нагоду висловитися і задати запитання. Наприклад, місцевий активіст Олексій Олійник поцікавився, як присутні дивляться на підвищення екологічних ставок на дисперсний пил:

  “Погано! Використання і перерозподіл – це те, на що треба звернути увагу. Зміни до підходу допоможуть із енергонезалежністю і з екологією”, – висловив свою думку на запитання Ігор Фріс.

  Прокоментував нардеп і своє бачення ситуації з недопуском екологічної інспекції на Бурштинську ТЕС:

 • “Якщо це фахівці, які двічі вирушали перевіряти підприємство і не підготували належним чином документи, то що це за фахівці?“, – відзначив Фріс.

  Окрім того, народний депутат повідомив, що вже цієї суботи він особисто відвідає Бурштинську ТЕС, де разом з фахівцями з екологічних питань та активістами очолить громадський аудит. Обіцяють перевірити роботу фільтрів, котлів, процес забору проб вугілля і зрозуміти, яким чином на станції вирішуватимуть проблему.

  До теми: у Бурштині люди стурбовані якістю повітря

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!