Бутусін уникає відповідальності перед законом у Росії, – представник міграційної служби

 • В Івано-Франківському адміністративному суді відбувається засідання на оскарження рішення департаменту міграційної служби про ненадання статусу біженця громадянину Росії Олегу Бутусіну, який добровольцем пішов в АТО і захищав Україну.

  “Путін продовжує політику Леніна та Сталіна”, – запевняє Олег Бутусін. Про переслідування в Росії він розповідає, що у 2008 році у місті Владивосток  він балотувався у місцеву думу. Губернатор оголосив Бутусіна ворогом номер один за те, що Олег викривав деякі “схеми” та влаштовував мітинги.

  “Ще в липні 15-ого року у Росії  щодо мене відкрили кримінальне провадження щодо закликів до терористичних  дій у РФ. Так, я закликав. Але це були не терористичні заклики, а антитерористичні. Адже це країна- агресор”, – стверджує Бутусін.

  Через ці всі переслідування Олег почав просити статус біженства.

  Втім переслідування стосуються не тільки політичних, але і релігійних переконань. До церкви приходили представники московського патріархату, щоб відмовити прочан від їх переконань.

  Представник служби Цахнюк розповіла, після вивчення заяв і документів міграційна служба дійшла до висновку, що Олег Бутусін потребує додаткового захисту і надавав заявнику статус біженця. Втім через те, що він не надав фактів переслідування ДМС та участі у пікетах, міграційна служба не присвоїла знову йому статус біженця.

  Адже відповідно до норм чинного законодавства політичні переконання не є підставою надання статусу біженця. Необхідні факти переслідування особи.

  Втім відповідач розповідає, через те, що участь Бутусіна на фронті у складі “Правого сектору” набула розголосу у ЗМІ України, зараз йому може загрожувати небезпека у Росії.

  У заяві Бутусіна були суперечливі відомості, тому ДМС не надала йому статусу біженця.

 • ДФС встановила, що Олег вчиняв правочини купівлі-продажу та народжував з дружиною дітей. І жодного переслідування не зазнавав при цьому – запевняє Цахнюк. Він уникає допитів. Вона переконана: небажання повернутись в Росію зумовлено бажанням уникнути відповідальності перед законом за ті правопорушення, які йому інкримінували на батьківщині.

  У ДФС переконані: Бутусін не зазнає переслідувань у Росії та він не потребує додаткового захисту. Ця репліка викликала сміх у судовому залі. Суд попросив обурених присутніх заспокоїтись.

  Втім суддя Матуляк запитав Цахнюк: невже ДМС переконані, що Бутусін не зазнає переслідувань за те, що воював на Сході у складі “Правого сектора”, яка визнана терористичною організацією у Росії.

  Цахнюк запевнила: немає інформації про те, що він зазнавав переслідування за участь у війні.

  Нагадаємо, Олег та Тетяна Бутусіни разом з десятьма дітьми втекли з Росії, щоб розпочати нове життя в Україні. Родина постійно шукала можливості отримати громадянство для Олега. Адже Тетяна з дітьми є громадянами України. Після року проведеного добровольцем на фронті чоловік міг би його отримати, та, на жаль, йому відмовили.

  15995808_689223521260484_1145288612_n

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!