Бути мамою не престижно?

 • Ви коли-небудь чули фразу, що бути мамою не престижно? Я от випадково наткнулася на неї в соціальній мережі. Прочитала і замислилась: а й справді, часто бути мамою у нашому суспільстві не престижно. Престижніше мати вищу освіту, а ще краще дві. Престижно працювати на високооплачуваній роботі, а не задарма сидіти в декреті (і не треба зараз про «дитячі» 860 гривень, ніби на цю суму можна місяць шикувати).

  Слідкуючи за трендами, можна навести ще багато таких прикладів. Адже престижно водити автомобіль, а не тягати дитячий візок. Красуватися каблучкою на пальці, а не пустушкою. Одягатися за останнім словом моди, а не так, щоб було зручно годувати немовля. Зрештою, значно престижніше носити на плечі брендову сумочку, ніж восьмикілограмову дитину.

  Крім непрестижності, материнство ще й немодне для тих, хто народив у молодому віці. Адже поки знайомі розповідають, як цілу ніч не спали через чергову «тусовку», ти посміхнешся, бо маєш зовсім інші нічні концерти з маленьким артистом. І то лише в тому разі, якщо залишилася бодай одна подруга, яка не забула про твоє існування, щойно ти повідомила про вагітність.

  Хоча що ж це я – бувають винятки. Точно! Модно бути мамою, коли ти інстаблогер. Особливо багатодітною – тоді історії цікавіші. Але якщо ти не підтримуєш цей тренд і не хочеш робити зі свого малюка контент, то це вже зовсім не по-модному. І байдуже, що за ідилією на світлинах в Інстаграмі часто стоять численні помічники матусь-блогерок, а в тебе є ти і тільки ти.

  Якими б іронічними не здавалися вам мої роздуми, насправді я вважаю, що фраза про непрестижність материнства далека від істини. На жаль, сучасні цінності дійсно нерідко змушують так думати, особливо, коли бачиш стрімку популяризацію руху чайлдфрі (і ні, я цих людей не засуджую, хоч і не підтримую).

  Так, бути мамою нелегко. Це треба чітко розуміти й не вимальовувати в голові ідеальної картинки, бо вона швидко розіб’ється об реальність. Адже материнство – це не лише ніжні обійми й милі посмішки, але й сльози та тисяча і один обов’язок, а ще відповідальність, бо ти тепер відповідаєш не лише за своє життя. Тому варто навчитися цінувати себе як маму й не давати нікому можливості присоромити вас за цей статус.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!