Бистриця Надвірнянська стала найчистішою рікою Прикарпаття

 • Річка Бистриця Надвірнянська, що на Прикарпатті, залишається найчистішою водоймою в басейні Дністра.

  За словами начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів Романа Михайлюка, під час повторного дослідження проб води у ріці не виявили залишків дусту та великої кількості інших забруднень, пише “Суспільне”.

  За перший квартал цього року зробили три проби у Лімниці. Вже немає того забруднення, яке було визначене торік. Проте Бистриця Надвірнянська все ж чистіша. У Бистриці Солотвинській є сліди пестицидів та дусту. Вони невеликі, у межах норми, але слід є. Напевно є залишки на полях“, – говорить Роман Михайлюк.

  Зараз управління – на одному з етапів діагностичного моніторингу води – контроль протягом 12-ти місяців. Кожного місяця, каже Роман Михайлюк, з пунктів обстеження забирають проби води, роблять аналіз та заповнюють базу даних. Потім, за потреби, розбивають ріку на кілька ділянок, щоб знайти місце із найбільшим забрудненням.

  Маємо з’ясувати, чи це сільське господарство, чи збереження пестицидів неправильне. Тут йде моніторинг по самій річці. Можливо спочатку були такі випадки, але далі слідів забруднення не буде. Ситуацію вивчають місцеві органи влади і визначають причину та що з тим далі робити”, – каже Роман Михайлюк.

  Впродовж наступного року у Дністровському БУВР планують збільшити кількість обстежень води. Для цього готуються до купівлі нового обладнання для лабораторій. Аналізи проб води мають збільшити вдвічі.

 • В 2020 році обстежуємо 131 пробу, а в 2021 році ми зобов’язані обстежити 256 проб. Кількість аналізів маємо збільшити вдвічі. Тільки з придбанням доступного обладнання ми зможемо збільшити кількість обстеження поверхневих водних ресурсів. Сподіваємося, що до кінця року жодних змін не буде, і всі кошти, які були заплановані для нас, надійдуть“, – додав Михайлюк.

  До теми: Комунальники підтвердили, що вода у франківському озері – чиста

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!