Битва Гігантів. Зустрічайте у вересні

Савік Шустер повертається в Україну, де буде вести шоу «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна». І цей фактор проявиться буквально восени.

Стосовно пана Шустера, який встиг попрацювати на кількох загальнонаціональних телеканалах, немає нічого дивного: Рінат Ахметов не зумів забезпечити належний для себе рівень парламентської підтримки, тому підписав контракт з ефективним телеведучим з погано прихованими навичками політичного маніпулятора. Цілком у дусі часу.

Навряд чи в Ахметова був простір для маневру, адже повнота влади зосереджена в руках політичної сили, ляльководи якої добре опанували телемову. Це помітно і за постійним прагненням формувати порядок денний, і за манерою спілкування Володимира Зеленського насамперед з власним електоратом. Обіцянка заступника голови ОПУ  Кирила Тимошенка запустити всесвітній російськомовний телеканал виглядає у цьому контексті швидше не прожектом, а імітацією бурхливої діяльності, з огляду на існування телеканалу UATV та досвід російськомовного телевиробництва у багатьох членів нинішньої владної команди.

У команді Зеленського також обіцяють знайти можливості для обмеження впливу Віктора Медведчука, який через Тараса Козака контролює три новинних телеканали – «112. Україна», ZIK та NewsOne. Проте вельми сумнівно, що на шостому році гібридної війни проти України у Кремлі не продумали шляхи фінансування головного калібру інформаційного впливу, не демонструючи прямого зв’язку з Росією. До речі, цікавою є доля телеканалу «ІНТЕР», який належить Дмитру Фірташу та Сергію Льовочкіну і теж часто транслює російський нарратив.

Спроба узгодити дії «Прямого», «Еспресо» та «5 каналу» в умовах парламентської кампанії виглядає обнадійливою для патріотично налаштованого електорату. Однак є ще один фактор, який суттєво відрізняє Україну від Росії: тут у битву між холодильником та телевізором (поширене явище на пострадянському просторі) вже восени може втрутитися радіатор опалення. І це буде зовсім інша реальність.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!