Чехія і Тайвань підписали угоду про відбудову України

 • Угода між Тайванем і Чехією, підписана де-факто послами в столицях обох країн, передбачає спільну роботу над відновленням водних та енергетичних систем.

  Уряди Чехії та Тайваню підписали у п’ятницю угоду про спільну роботу з відбудови України. Про це повідомляє Reuters, передає «Укрінформ».

  Заступник міністра закордонних справ Тайваню Рой Лі заявив, що допомога буде поширюватися і на інші сфери, щоб сприяти відновленню нормального життя, «коли Україна наблизиться до остаточної перемоги».

  «Тільки єдність демократичних країн зможе покарати і утримати авторитарні країни від повторення помилкових рішень», – сказав Лі.

  Зазначається, що Україна завоювала широку симпатію на Тайвані після повномасштабного вторгнення Росії. Багато тайванців вбачають паралелі між ситуацією в Україні та загрозою, яку, за словами уряду Тайбея, становить для нього Китай, який вважає острів своєю територією.

  Тайвань пожертвував понад 100 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу Україні і приєднався до санкцій проти Росії, очолюваних Заходом.

  Тайвань не має офіційних дипломатичних зв’язків з жодною європейською країною, окрім Ватикану. Але країни Центральної та Східної Європи були дуже зацікавлені в підтримці Тайваню – особливо після нападу Росії на Україну. Попри гнів Пекіна з приводу таких контактів і послаблення міжнародної дипломатичної ізоляції Тайваню.

  Китай відмовився засудити Росію за вторгнення в Україну, яке вона розпочала в лютому 2022 року.

  Читайте також: Депортований до РФ підліток з Маріуполя попросив Зеленського повернути його додому 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!