Чехія пропонує обмежити поїздки російських дипломатів по ЄС, – ЗМІ

 • Це з огляду на скаргу Праги про те, що потенційні шпигуни уникають моніторингу в Шенгенській зоні.

  У Європейському союзі обговорюють пропозицію Чехії обмежити пересування російських дипломатів шляхом видачі віз, що дають змогу пересуватися тільки всередині країни перебування. Про це пише The Financial Times (FT), передає УНН.

  Минулого тижня Прага поширила документ з ідеями щодо обмеження пересування російських дипломатів Шенгенською зоною. З огляду на те, що після 24 лютого 2022 року частина країн ЄС вислали сотні російських дипломатів, оголосивши їх агентами розвідки РФ. Інші ж продовжують видавати візи, у зв’язку з чим потенційні шпигуни вільно переміщаються безмежною зоною ЄС.

  Наразі Чехія пропонує, щоб російські дипломати отримували візи та посвідки на проживання, які дають змогу подорожувати лише всередині країни перебування. А не рештою Шенгенської зони. Також Прага внесла пропозицію, щоб ЄС приймав тільки біометричні паспорти, які складніше підробити або пов’язати з підробленими особами, пише FT.

  Особливе питання, як зазначає видання, стосується чиновників, які отримали візи Австрії для роботи в установах ООН у Відні. Вони потім можуть поїхати до Чехії.

  Австрійський уряд і комісія не відповіли на запит про коментарі. Але за словами дипломата ЄС, на територію Чехії прибувають агенти [російської військової розвідки] ГРУ та інших служб, оскільки в Шенгенській зоні дуже складно це контролювати.

 • Пропозицію обмежити поїздки російських дипломатів направили Європейською комісією до європейських столиць минулого тижня. Також слід зауважити, що уряди країн ЄС досі обговорюють заборону на російські алмази та посилення заходів щодо забезпечення обмеження цін на російську нафту.

  До теми: Закриття пунктів пропуску на кордоні з РФ дало частковий результат, – МВС Фінляндії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!