Чемпіон Європи із Калущини зізнався, що не вірив у перемогу до останнього

• Спортсмен із Верхнянської ОТГ Мар’ян Закальницький сьогодні, 15 серпня, дав прес-конференцію. Недавно він приніс Україні першу золоту медаль чемпіонату Європи з легкої атлетики. Хлопець став чемпіоном Європи зі спортивної ходьби на 50 км, залишивши позаду олімпійського чемпіона.

Закальницький ніколи не отримував медалей на великих міжнародних змаганнях. Але це не завадило йому здобути першу медаль в історії України у спортивній ходьбі на 50 км.

Спершу голова ОТГ Микола Філіпович привітав спортсмена, вручивши кубок від громади. Філіпович подарував бабусі спортсмена квіти, подякував за хлопця і назвав його гордістю всього бандерівського краю. Перший вчитель фізкультури Іван Климишин додав, що Закальницький ще у школі був спортивним лідером.

А сам Мар’ян розповів, що провів тренувальні збори в Киргизстані. Вони були настільки складні, що в Берлін спортсмен навіть не дуже хотів їхати – здавалося, що обмаль шансів на успіх. Не вірив у перемогу до останнього. «Я повірив в цю медаль лише коли побачив стрічку перед собою», – зізнався медаліст.

Як повідомляв “Галицький кореспондент”, 7 серпня, у спортивній ходьбі на 50 км золоту медаль цьогорічного чемпіонату виборов уродженець Калущини Мар’ян Закальницький. 23-річний спортсмен подолав дистанцію за 3 години 46 хвилин і 32 секунди, випередивши словака Матея Тота на 55 секунд.