Через появу західного кукурудзяного жука на Франківщині закрили на карантин 538 га кукурудзи

 • Наступні п’ять років на цих полях не висаджуватимуть цю культуру — оброблятимуть землю від шкідника.

  У Снятинській громаді на Івано-Франківщині закрили на карантин 538 га кукурудзяних полів через появу західного кукурудзяного жука. 

  Про це розповіла “Суспільному” головна спеціалістка Держпродспоживслужби в області Іванна Пупенко. За її словами, західний кукурудзяний жук — небезпечний шкідник.

  “У нього дуже висока шкодочинність, прожерливість, плодючість висока. Якщо, не дай Боже, він вподобає наші регіони, то в нас будуть вагомі втрати врожаю кукурудзи. Шкодочинність цього шкідника полягає й у тому, що, окрім яйця, всі фази розвитку його шкодочинні — й личинки, й жуки”, — говорить Іванна Пупенко.

  Також серпень — період розвитку ще одного шкідника — кукурудзяного стеблового метелика. Зі слів Іванни Пупенко, якщо протягом 10 днів у пастки потраплять ці комахи, поле слід обробити хімікатами.

  “Він — не карантинний шкідник, але небезпечний для кукурудзи, оскільки теж ненажерливий. Гусениці прожерливі. Кукурудзяний стебловий метелик завдає збитків посівам”, — додає Іванна Пупенко.

 • Нині кукурудзу вражають не лише шкідники, а й хвороби. Начальниця відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Держпродспоживслужби в області Галина Данилюк каже: це пов’язане з погодою.

  Читайте також: На Прикарпатті завершили збирання ячменю, гороху та ріпаку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!