“Червона” зона у Галичі: як лікують хворих на COVID-19

  • Понад тисячу хворих на COVID-19 пролікували у Галицькій лікарні з початку карантину. Цей медзаклад – один із тих, які першими почали приймати пацієнтів із коронавірусною інфекцією.

    Для хворих на COVID-19 тут розгорнули 80 ліжкомісць у терапевтичному та переобладнаному офтальмо-неврологічному відділенні, повідомляє “Суспільне Карпати”.

    Проте, за словами генерального директора КНП “Галицька лікарня” Володимира Крупи, через переповненість лікарні хворими ще шість місць довелося розгорнути в коридорі.

    “Ми змушені надавати допомогу людям, бо в госпіталізації відмовити не можемо. Якщо взяти наприклад реанімаційне відділення, то у нас воно спочатку рахувалося на шість ліжок, потім розгорнули ще три ліжка. Тобто зараз у реанімаційному відділенні є дев’ять ліжок. Але хворих у реанімації у нас є десять”, – розповів Володимир Крупа.

    Старша медсестра терапевтичного відділення Ярослава Бігун працює з інфікованими коронавірусом від початку карантину. Розповідає, що спочатку працювати з такими пацієнтами було страшно.

    “Тяжко працювати, бо ми працюємо по 24 години. Дівчата працюють у чотири зміни з дев’ятої до дев’ятої години наступного дня. Тяжко, бо маніпуляції починаються о 03:30 і закінчуються приблизно о дев’ятій, щоб закінчити зміну. Потім починають після 17-ї і вже доки затягнеться – до 22-23-ї години”, – сказала медична сестра.

    У відділеннях, де лікують людей з діагнозом CОVID-19, декілька місяців тому зробили кисневі точки. Завідувач терапевтичного відділення КНП “Галицька лікарня” Володимир Манюх говорить, що вони полегшили роботу медикам.

    “Контингент в нас різний. Є і старші люди по 80 років, є і за 80, є молоді люди, яким 20-25 років. Звичайно, що у молодших перебіг хвороби легший, хоча були й випадки, що були і важкі, – розповідає Володимир Манюх. – Люди, які потребують кисневої терапії зараз можуть вже лікуватися і в нас, в терапевтичному відділенні. Це нам дає змогу навіть і важких хворих виліковувати і щасливо виписувати їх на амбулаторне лікування”.

    За словами генерального директора лікарні Володимира Крупи, заклад повністю забезпечений усім необхідним для лікування. Щодо місць, які, можливо, потрібно буде розгорнути в разі збільшення хворих, медик говорить так: “Ми – лікарня, яка забезпечує цілодобову ургенцію. Це – хірургічна, урологічна, травматологічна, пологове відділення. Тобто в нас лікарня є розділеною. Я це прогнозувати не можу. Якщо буде значний ріст хворих, то прийдеться розгортати додаткові місця”, – додав Володимир Крупа.

    За дев’ять місяців, впродовж яких медзаклад приймає пацієнтів з COVID-19, перехворіли недугою 18 працівників. Всього в закладі вилікували понад тисячу хворих на COVID-19.

    Нагадаємо, що понад сто прикарпатських інтернів працюватимуть волонтерами з хворими на COVID.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!