Червоний Хрест заявив, що не гарантував безпеку полоненим “азовцям”

 • У Червоному Хресті зняли із себе відповідальність за загибель українських військовополонених, зокрема захисників “Азовсталі”, внаслідок теракту, влаштованого російськими окупантами в Оленівці.  

  Про це йдеться у заяві організації, опублікованій у середу, 3 серпня, інформує ТСН

  “Ми не гарантували безпеку військовополонених, котрі опинилися в руках ворога, бо це не в наших силах. Ми наперед роз’яснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов’язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та суспільної цікавості, а також від наслідків воєнних дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених”, – повідомили в Червоному Хресті.

  В організації наголосили, що під час виходу військових з “Азовсталі” Червоний Хрест був лише нейтральним посередником у координації зі “сторонами конфлікту”. 

  Після теракту в Оленівці Червоний Хрест запросив доступ до колонії та до всіх місць, де лікуються постраждалі або куди могли бути перевезені тіла. Червоний Хрест також запропонував підтримати евакуацію поранених та безоплатно передати медикаменти, засоби захисту та матеріали для судово-медичної експертизи — ця пропозиція залишилась без відповіді, як і прохання про доступ. 

  У заяві також повідомили, що Міжнародний комітет Червоного Хреста відвідав Оленівку лише один раз, у травні, щоб доставити цистерни з водою. Тоді їм вдалося поспілкуватись з військовополоненими, але не всіма — не було доступу до тих, кого утримували на індивідуальній основі.

 • Після трагедії в Оленівці Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Червоний Хрест та ООН були гарантами безпеки та обміну бійців, які вийшли з “Азовсталі”, інформує 24 канал

  Нагадаємо, окупанти обстріляли Оленівку, щоб замести сліди, і звинуватили Україну в цьому

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!