Чоловіки — тушонки, а жінки — “сухий борщ”: як село Калуської громади працює на перемогу

  • Ідея “Український борщ для героїв України” не є новою: її втілювали ще під час АТО. Після широкомасштабного воєнного вторгненні Росії в Україну ідею відродили.

    Саме тоді такий вид першої страви спробував на фронті староста Голиня Тарас Кушлик. Нині запропоновану ним ідею підхопило більше 30 місцевих жінок, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Вікна”.

    Віта Курташ погодилася стати координаторкою “сухого борщу”, згуртувавши людей та запустивши “робочий” процес. Вона замовляла продукти, роздавала їх іншим та налагоджувала приготування складників. За основу брали інтернет-рецепт.

    “Діти з чоловіком та батьки також цього тижня були задіяні. Вони чистили, а я — нарізала, натирала та сушила. За цей час у мене не переставали виключатися три електросушки, дві з яких позичені. До прикладу, перець, найдорожчий теперішній овоч і готуватися вимагав найдовше — приблизно 15 годин. Його загалом заготували понад 40 кілограмів”.

    Віта розповідає, що гроші здавали дівчата як із села, так і з-за кордону. Інші — привозили продукти, дехто — готував із своїх овочів. Тому підрахувати всі витрати чи складники важко.

    Галина Луців у цьому “борщі” відповідала за приготування м’яса, адже мала на подвір’ї змуровану невеличку піч:

    “М’ясо сушкою так не висушиться, може затухнути. Спочатку його потрібно перемолоти, потушити, посушити (причому — двічі). Цей процес вимагає багато часу. Була задіяна піч, сушки, п’єц, кухня, сонце… У кінцевому результаті м’яса виходило втричі менше: з 3,5 кг сирого продукту приблизно 1,2 кг — готового”, — розповідає жінка.

    Вийшло 312 пакетиків по 260 грамів кожен — це на 3500 порцій. Близько 20 упаковок вже забрали на передову.

    Тим часом голинські чоловіки минулого тижня закручували тушонки та паштети зі свинини, що благодійно надали. Вийшло 100 банок смачної консервації. Ще чекають на одну тушку від цього підприємства і паралельно зібрали майже 10 тисяч гривень, щоб закупити третю свиню.

    Свою тушонку назвали “бандерівською”. Крім цього, ще зробили 58 банок фасолі та 48 — кров’янки. Виготовлену продукцію відвезли у сільраду, а звідти — передали для бійців 10-ї гірсько-штурмової бригади.

    Нагадаємо, На Прикарпатті волонтери виготовляють сухі борщі для українських воїнів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!