Чотирьох прикарпатців засудили за побиття першокурсників

 • Днями Коломийський міськрайонний суд розглянув адміністративні матеріали, що надійшли від Коломийського відділу поліції щодо притягнення до адміністративної відповідальності третьокурсників Отинійського професійного ліцею енергетичних технологій № 4, 2000-2001 р. н. за статтею “Булінг”..

  З 21 січня по 22 січня 2019 року в нічний час, в гуртожитку ліцею, правопорушники вчинили психологічне та фізичне насильство стосовно першокурсників, внаслідок чого була заподіяна шкода психологічному здоров’ю потерпілих, а саме побиття ременем по м’якій частині тіла, інформують у прес-службі суду.

  У судовому засіданні особи, що притягуються до адміністративної відповідальності, вину у скоєному правопорушенні визнали.

  В результаті, двом учням суд призначив адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 (сорок) годин та судового збору в сумі 384 грн. 20 коп. в дохід держави, а до двох інших – застосовано захід впливу для неповнолітніх – попередження.

  Нагадаємо, стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу. Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

  У випадку шкільного булінгу за кривдника, якому ще не виповнилося 14 років, усю відповідальність несуть батьки, які повинні відшкодувати шкоду (як матеріальну, так і моральну), яку завдала їхня дитина іншому учню.

  Нагадаємо, покарання за булінг в Україні ввели наприкінці минулого року, а нещодавно, в Коломиї говорили про боротьбу з булінгом у школах.

  Фото – ілюстративне.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!