Чим годувати домашніх котів, щоб росли здоровими

 • Коти, які живуть вдома, не мають змоги самостійно регулювати свій раціон, натомість рухаються значно менше, ніж дикі тварини. Тому їхній раціон зокрема і здоров’я загалом повністю залежать від господаря. Варто розібратися, чим корисніше годувати домашнього улюбленця, щоб він прожив довгі і щасливі роки поруч із вами.

  Їжа зі столу чи спеціальний корм

  Теоретично кормити кота їжею зі столу можна. Проте необхідно продумати раціон харчування, щоб тварина отримувала необхідні речовини у достатній кількості. Наприклад, здоровій дорослій кішці на день необхідно 100–150 г білкової їжі, а також 50 г насиченої вуглеводами і корисними мікроелементами.

  Окрім загальних вимог до харчування є особливі, пов’язані з:

  • віком тварини;
  • наявністю або відсутністю стерилізації;
  • масою тіла;
  • загальним станом здоров’я, наявністю хронічних хвороб;
  • фізіологічним станом (наприклад, вагітність, лактація);
  • особливостями породи;
  • порою року, температурою в квартирі;
  • рівнем активності.

  Врахувати всі нюанси вкрай важко. Простіше купити спеціалізований корм і годувати домашнього улюбленця згідно з рекомендаціями ветеринара.

  Обрати та замовити їжу можна за посиланням https://auchan.ua/korm-dlja-zhivotnyh/. В інтернет-магазині широкий вибір різноманітних кормів для тварин від відомих виробників. Передбачено швидку доставку «Новою поштою» у будь-який куточок країни.

  Який обрати корм

  Є два основних види кормів, що мають свої переваги. Годуючи кожним, необхідно враховувати низку особливостей їхнього використання.

  Сухий корм

 • Такого корму достатньо для повноцінного харчування кішки за умови достатньої кількості випитої води протягом дня. Слід зауважити, що йдеться про повнораціонний корм. Коли купуєте, зверніть увагу, що на упаковці є відповідне маркування. Така їжа насичена необхідною кількістю білків, вуглеводів, жирів, мікроелементів.

  Перевага сухого корму в тому, що він попереджає появу зубного каменю.

  Вологий корм

  Продається у консервах, банках і пакетиках. До його складу входять м’ясо або продукти його переробки, субпродукти (як правило, овочі), амінокислоти, вітаміни, насичені жирні кислоти та інші корисні елементи. Звертайте увагу, чи зазначено на упаковці, що корм збалансований. Найчастіше його використовують як ласощі для кішки. Він дає змогу зменшити кількість води в щоденному раціоні тварини, забезпечує гарне травлення.

  Ціна питання

  Ще одна градація готових кормів — за класами. Є їжа для тварин класу економ, преміум, суперпреміум, холістік. Різниця між ними полягає у складі — чим дорожчий товар, тим менше у ньому субпродуктів, тим більше корисних та поживних речовин. Для виготовлення корму класу холістік використовують сучасні технології, завдяки яким зберігаються всі корисні складові продуктів. Така їжа засвоюється твариною на 80 %, тож за об’ємом її необхідно менше, ніж класу економ.

  У будь-якому разі тварина сама обиратиме, що їй до смаку, ви можете підібрати найкращий варіант.

  Будьте уважними до своїх тварин, і нехай вони ростуть здоровими

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!