«Чим ми зайняті в тіні» (2019)

2 сезон                                                  

Комедія, жахи, фентезі

Режисери: Джемейн Клемент, Тайка Вайтіті, Джекі ван Бик, Джейсон Уолінер

У ролях: Кайван Новак, Метт Беррі, Натасія Деметрій, Харві Гильєн, Марк Прокш

Троє вампірів-декадентів продовжують освоювати людське життя в сучасній Америці. Лазло і Надя намагаються знайти собі Фамільярів, але ті і далі гинуть за найбезглуздіших обставин. Енергетичний вампір Колін просувається на роботі, ще більше ускладнюючи всім життя. А Гільєрмо, вірний Фамільярі Надор, який довідався про свою спорідненість з великим Ван Хелсінгом, незримо рятує господарів від вампірів-кілерів і заодно намагається зрозуміти, ким він хоче бути в житті – слугою кровососів чи їх вбивцею.

Якось в інтерв’ю на вечірньому шоу Джемейн Клемент, він же Владислав Тикатель, один з творців оригінальних «Реальних упирів» і провідний автор серіалу за ними, у відповідь на питання про «Чим ми зайняті в тіні» пожартував, мовляв, ми з Тайко Вайтіті самі не знаємо, як умудрилися концепт з короткометражки розтягнути спочатку на повний метр, а потім і на цілий багатосерійний проєкт. Тоді вийшов тільки перший сезон (класний), і все це було, звичайно, кумедно – зал поаплодував, Джемейн з властивою йому скромністю слабо посміхнувся. Якби він так зараз пожартував, смішно б, напевно, не було.

Концепт «Реальних упирів» дійсно не схожий на той, який можна експлуатувати довго, не боячись, що жарти видихаються, а комізм стане повторюваним. Без серйозних креативних вливань «Чим ми зайняті в тіні» міг з часом перетворитися на сумний мильний ситком. Це не «Друзі» і не «Офіс» з їх універсальним сетінгом, який гнучко підлаштовувався під будь-яку гумореску. Тут ідея дуже конкретна і дуже незвичайна, і спроби генералізувати її не ведуть ні до чого доброго. Словом, побоювання підтвердилися. Другий сезон «Чим ми зайняті в тіні» втратив і унікальний вайб незручної новозеландської комедії, і свіжість пропонованих концептів. Тепер це просто «черговий» ситком, який намагається виїхати на комізмі вже створених характерів і час від часу кидається на глядача зоряними камео (втім, нічого крутішого від вампірської сходки з першого сезону все одно вже не буде). Його творці, Клемент і Вайтіті, явно не настільки зацікавлені в серіалі (особливо другий, у нього просто немає часу), і це дуже добре помітно. Втім, всі дійсно талановиті моменти тут якраз авторства Клемента і в тих серіях, які він режисирував особисто.

«Чим ми зайняті в тіні» не є поганим серіалом. Він сяк-так виконує свою первинну розважальну функцію як легка і ненав’язлива дрібничка для перегляду особливо нудними вечорами. Але на тлі того, чим він був, чим був його попередник і чим він, можливо, міг би стати (хоча, напевно, все ж не міг і треба було згортати все це раніше), все це виглядає дуже сумно. Єдина, по суті, світла пляма – лінія Гільєрмо, якого терзає бажання бути вампіром і бажання стати мисливцем за кровопивцями. І це багато говорить про серіал: другий сезон «Чим ми зайняті в тіні» комедійного шоу про вампірів був би значно кращим, якби у ньому не було вампірів.

ФЕЛІНСЬКИЙ

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!