Чим небезпечний землетрус на Прикарпатті: сейсмолог дав пояснення

 • Землетрус магнітудою 4,3, що стався 23 вересня на заході України, є середнім. У цьому регіоні можливі землетруси магнітудою до 5,5-6.

  Такі землетруси можуть становити небезпеку, якщо їхній епіцентр потрапляє під населений пункт, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на OBOZREVATEL. 

  “Це типовий землетрус для Прикарпаття. У цьому випадку він не становить небезпеки, тому що відбувся на невеликій глибині – близько 3 кілометрів – і струси поширилися на не дуже великій площі”, – розповів заступник директора Інституту геофізики імені С.Субботіна НАН України Олександр Кендзера.

  Він пояснив, що “причиною землетрусів є рух і наповзання одна на одну материкових тектонічних плит – євразійської, африканської і невеликої арабської”.

  “Крім того, там спрацьовує ще й соляна тектоніка – вимивання твердих порід, осідання ґрунтів або зміщення однієї складки відносно іншої”, – додав Кендзера.

  Але спрогнозувати, де саме і з якою силою ця напруга реалізується у вигляді землетрусу, практично неможливо, наголосив він.

  Водночас науковець запевнив, що максимально можливі рівні землетрусів враховані на мапі сейсмічної небезпеки території України. Ця мапа є доповненням до державних будівельних норм і враховується під час будівництва.

  “Закладаються значно сильніші впливи”, – повідомив фахівець.

  Це не стосується будівель і споруд, які перебувають в аварійному або передаварійному стані.

  “Звісно, що вони жодних землетрусів не витримають”, – попередив він.

  Читайте також: У мережі з’явилося відео землетрусу, який відчули прикарпатці

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!