Cтуденти медуніверситету навчають франківчан домедичної допомоги

 • Студенти шостого курсу Володимир Середа та Олександр Тарасюк проводять інструктаж з домедичної допомоги для охочих.

  Про це йдеться на сайті Івано-Франківського національного медичного університету.

  Медики наголошують на тому, що перш за все потрібно дбати про власну безпеку, щоби не потрапити під обстріл під час надання допомоги потерпілому.

  «Імпровізований джгут можна зробити з косинки, лише не використовуйте тканини, що сильно тягнуться, – говорить Олександр Тарасюк. – Наклали джгут – не знімайте його, бо знову почнеться кровотеча і швидше за все зупинити її ви вже не зможете, оскільки кров холодніє… Це має зробити лікар уже в операційній. А ваше завдання – зберегти життя людини до приїзду бригади екстреної медичної допомоги».

  Студенти-медики наголошують на тому, аби люди пам’ятали, що джгути накладаються лише в коренях рук чи ніг незалежно від того, де кровотеча.

  Олександр радить обов’язково носити з собою рукавички, а краще одразу дві пари. Якщо джгута немає, його можна замінити паском або шматком тканини і все заради того, щоби скористатися найменшим шансом зберегти життя.

  Уже завтра, 23 березня, запрошуємо охочих вивчити ази домедичної допомоги на лекції професора-травматолога Вадима Сулими. Далі – практичні навчання.

  Реєстрація тут:

  Читайте також: франківців кличуть на курси надання домедичної допомоги та навчальні стрільби

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!