Дарованому коневі іноді заглядають у зуби

 • Розіграші в соціальній мережі стають все більш популярними. Але виграти вдається тільки одиницям. Такими щасливчиками стали учасники Giveaway від івано-франківських блогерів. Один із призів – навушники, та переможці запевняють, що це не оригінальна техніка, як казали організатори, а підробка. 

  Все йшло за планом

  Giveaway – розіграш, або вікторина, для участі в якій треба виконати певні умови. Останніми роками є шалено популярною у таких інтернет-мережах, як Instagram, Facebook, та на каналі Youtube.

  Учасники такої вікторини мають шанс виграти подарунки різного штибу та вартості. Це може бути як косметика чи одяг, так і дорогий смартфон, сучасна техніка чи навіть автомобіль.

  Нещодавно масштабний розіграш організували франківські блогери. Обидва ніколи не називають своїх прізвищ, тільки імена. Назар у соціальній мережі Інстаграм веде сторінку під назвою f.r.a.n.k.i.v.s.k.y.y, а Михайло – tachka6262. Запустили розіграш 13 січня, а розіграли призи 21 січня.

  Giveaway включав у себе кілька етапів. Перший і основний – підписатися на 69 спонсорів. Виграти можна було IPhone 12, Sony PlayStation 5, Sony PlayStation Pro + VR, iPad Air, Apple Watch, Sumsung A10 телефон, Tefal гриль, JBL колонка та AirPods.

  Крім того, протягом усього розіграшу підписники могли ще й виграти навушники AirPods за активність, яка включала у себе писання коментарів на сторінках організаторів і спонсорів та позначення в історіях Інстаграму сторінки f.r.a.n.k.i.v.s.k.y.y і tachka6262. Згодом активні учасники почали вигравати свої навушники. Які, як вони вважали, мали би бути оригінальними. Та коли призи були вже у руках переможців, стало зрозуміло, що AirPods підроблені.

  Оригінал чи підробка?

  Анжела Єфімова була однією із тих, хто отримав навушники за активність. Такому подарунку дівчина зраділа, бо була переконана, що це має бути оригінал. Але помилилася.

  «Ситуація справді неприємна. Цей Giveaway рекламували як відома франківська блогерка Верба, так і Варварук. У сторісах він казав, що розігруються оригінальні навушники. А насправді прийшли китайські», – обурюється дівчина.

  Анжела зв’язалася з tachka6262. Він відписав, що проблема в постачальнику. Мовляв, саме через нього дві пари AirPods трапилися китайські. Та пізніше дівчина з’ясувала, що підроблені навушники отримували всі. І навіть переможці минулих вікторин.

  «Навіть спонсорів обурило те, що подарунок, який ми отримали, не оригінальний. Потім зі мною зв’язався f.r.a.n.k.i.v.s.k.y.y і пообіцяв, що поміняє навушники на оригінал. Але на ділі мене всі заблокували. Просто за те, що я висловлюю свою думку. Багато переможців з минулих розіграшів теж були дуже обурені, але говорити про це не хотіли», – підсумовує Єфімова.

  Яна Литвиненко була учасницею конкурсу. Також перемогла за активність, і теж неприємно вражена після Giveaway.

  «Я брала участь у розіграші Тачки та Франківського. Виграла AirPods, вони рекламували ці навушники як оригінали у Верби та Варварука, а ще одного разу казав сам Тачка, – розповідає Яна. – Мені надійшла копія навушників, як і всім іншим учасникам цього конкурсу. До речі, попереднім учасникам, які брали участь у розіграші, теж прийшла копія. Перевірити це дуже легко, «пробивши» серійний номер навушників на сайті. Ситуація дуже прикра та неприємна, адже вони дурять людей вже не перший раз».

  У Яни склалося все так, як і в Анжели. Як тільки переможниця написала організатору – Тачці, він всю вину перекинув на постачальника, сказавши: «В партії було декілька копій».

  «Він наче погодився їх поміняти, але потім виклав історію, в якій сказав: «Якщо тих людей, які виграли приз, щось не влаштовує, надсилайте мені його назад, і я його знову розіграю», – зауважила Литвиненко. – Після цієї інформації він мені написав адресу, куди відправити. Але в цей час Франківський одній із учасниць вже написав: «Ви виграли AirPods – ви отримали AirPods. В чому проблема?» Тобто, якщо коротко, стало зрозуміло, що ніхто нічого міняти не буде».

  Учасниця показала журналістці «ГК» відео, де блогер Дмитро Варварук рекламував схожий розіграш від Франківського. На ньому той запевняє, що навушники дійсно оригінальні.

  «Додатково, хто візьме участь у розіграші, я подарую оригінальні AirPods. Тому беремо активну участь і виграємо», – каже Варварук.

  Але переможниця каже, що і тут розігрували копію.

  Організатори говорять тільки в «сторіс»

  Щоб з’ясувати думку організаторів та прояснити ситуацію, журналістка звернулася до f.r.a.n.k.i.v.s.k.y.y, він прочитав, але не відповів на повідомлення.  А написати tachka6262 й зовсім не вдалося, адже він заблокував журналіста в соціальній мережі.

  У власній історії в соціальній мережі Інстаграм Франківський прокоментував ситуацію так: «Друзі, якщо найближчим часом мене не буде в мережі Інстаграм, то все через те, що я сиджу у в’язниці з Мішою Тачкою. В останньому розіграші, який ми проводили, Міша купив AirPods за актив. Їх він придбав за 70 доларів. Виграла дівчина. Відправив їй приз. А вона почала «качати» права, що це не такі навушники. Що оригінали мають коштувати не 70, а 110 доларів».

  Блогер Франківський сказав, що переможниця нібито пригрозила організаторам. Мовляв, якщо їй не відправлять дорожчі навушники, то вона шукатиме всіх попередніх учасників, хто колись уже вигравав у схожому розіграші такі ж навушники, і вони разом писатимуть заяву до поліції.

  «От яка ситуація. На нас писатимуть заяву люди, які у нас чесно виграли навушники, за наші гроші, повністю безплатно», – висміяв дівчину f.r.a.n.k.i.v.s.k.y.y.

  Ріта БОДНАР

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!