Дарувати тепло: франківці стають названими онуками для літніх людей

 • Сьогодні, 21 травня, в Івано-Франківську презентували соціальний проекту «STAY». Це унікальна ініціатива, запроваджена в Івано-Франківську півроку тому, завдяки якій небайдужі люди можуть стати для самотніх літніх людей названими онуками.

  Організатори показують всім охочим фотографії мешканців геріатричного пансіонату, пропонують прочитати їхні життєві історії та зголоситися стати для них “онуками”. Завдання таких онуків – хоча б один раз на тиждень обов’язково відвідати “своїх” дідуся чи бабусю та поспілкуватися з ними:

  “У нас вже 36 учасників, які підтримали нашу ідею, а літніх людей є більше ста. Враження від вже зробленого надзвичайно гарні. “Онуки” – різного віку, переважно це дорослі люди, але є й одна 15-річна дівчинка. Вона взяла на себе одразу чотирьох літніх людей: двох дідусів та двох бабусь. Ці зустрічі дуже потрібні”, – розповіла Любов Загоровська, учасниця проекту.

  Організаторка “STAY” Ілона Мурзова каже: їхня мета – щоб у кожному місті, де є будинок для людей похилого віку, запрацювала така ініціатива. Адже найбільша потреба мешканців геріатричних пансіонатів – це увага та спілкування:

  “Все це почалось роки три тому. Ми створили відео про Степанича – знайомство з чоловіком, який живе у будинку для літніх людей. Відео зняте в форматі влогу – на смартфон із використання монопода. У ньому показано будні геріатричного пансіонату. Зразу результату це не принесло, але потім народжувались нові ідеї. Одна з них врешті-решт дала результат”, – ділиться спогадами Ілона Мурзова.

  Учасниця проекту Анастасія каже, що обрала “свого” дідуся і з кожною наступною зустріччю все більше з ним зближувалась:

  “Всі хочуть поговорити, щось розказати. Важливо те, що це не група волонтерів приходить, а до кожного – окрема, своя людина, з якою є про що поговорити. Відчувається тепло”, – пояснює Анастасія.

  Зверніть увагу: Мама чотирьох дітей та бабуся семи внуків із Калуша потребує допомоги

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!