«Дати дуба в окрузі Юба» (2021)

 • Комедія

  Режисер: Тейт Тейлор

  У ролях: Еллісон Дженні, Міла Куніс, Аквафін, Джульєтт Льюїс, Саміра Уайлі

  У Сью (Еллісон Дженні) невдалий день. Сьогодні її іменини, але кондитери зробили не такий торт, її сестра, телерепортер Ненсі (Міла Куніс), забула про свято, а чоловік, банкір Карл (Меттью Модан), реально дав дуба в обіймах коханки. Тим часом бандити розшукують банкіра, тому що у нього з собою була сумка, набита грошима, які належать їхньому босу, і в закручений сюжет потрапляє мало не половина населення округу Юба. Від Карлового брата, дрібного продавця Пітера (Джиммі Сімпсон), до поліцейських. Але Сью доводиться розгрібати все самій.

  Юба – це маловідомий, непримітний невеликий округ у Каліфорнії, де ніколи нічого не відбувалося і не відбувається. А тут – на тобі! – раптом за один день стільки новин! Вбивства, бандити, зникнення людини, пограбування, пожежі – звичайно, не все за одну добу, але для невеликого хронометражу картини тут дійсно багато подій, і це приємно.

  Насправді це фільм про жінку, яку ніхто не помічає. Сью Баттонс – сіра миша, яка працює в колцентрі, де клієнти посилають її на три букви, від неї відхрещуються в поліції, всі забувають про її день народження, на торті неправильно пишуть її ім’я, а сама вона, адепт афірмації, щохвилини повторює, як мантру: «Я сильна, я самодостатня, я впевнена, я все зроблю». Навіть сестра кричить на неї: «Нікому ти не потрібна в телерепортажі!»

 • Так би все й тривало до кінця її життя, якби не велика сила масмедіа. Як тільки Сью придумує історію про зникнення чоловіка (насправді Карл просто помер), вона стає зіркою округу Юба, її рвуть на шматки телеканали-конкуренти, роблять величезні знижки в магазинах. Її будинок, до цього не обтяжений гостями, перетворюється на прохідний двір: до неї заходять телевізійники, поліція, бандити, коханка чоловіка, сімейна пара, у якої зникла донька, і так далі.

  Режисер Тейт Тейлор відомий як фахівець з фільмів із сильними жіночими характерами. На його рахунку «Прислуга», «Дівчина в поїзді», «Агент Єва», і «Дати дуба в окрузі Юба» прекрасно вливається у цей список. Поки жінки все вирішують і роблять, чоловіки на їхньому фоні виглядають як тюхтії або ідіоти з фільмів братів Коенів (картина взагалі і за насиченістю подіями, і за почуттям гумору схожа на коенівське кіно). Так, Сью сама придумує, як вийти з паскудної ситуації, яку вона створила, і сама ж знаходить небанальні рішення. Детектив Харріс (Реджина Холл) явно домінує над своїм напарником, хоч це й комічно, сама їздить патрулювати район і стежить за будинком Сью, чим страшенно дратує свого начальника. З пари кілерів, природно, виділяється Міна (Аквафін): вона б’є, калічить і вбиває, а коли бос говорить: «Міно, люди не бояться тебе», це дуже злить її і вона рвучко їде на чергову розбірку. Поки брат зниклого Карла, шахраюватий продавець Пітер, тупить під час переговорів з бандитами, його колега Рита (незрівнянна Ванда Сайкс) збирає арсенал з того, що знаходить. І, нарешті, лінія протистояння двох конкуренток, телезірок різних каналів Міли Куніс і Джульєтт Льюїс – чи не найголовніша і найсмішніша у фільмі.

  ФЕЛІНСЬКИЙ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!