Декомунізація: у Франківську перейменували декілька вулиць

 • На виконкомі проголосували за перейменування низки вулиць.

  За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, таким чином вкотре “обрубують московські хвости”, пише “Галицький кореспондент”.

  Вирішили перейменувати:

  Вулицю Богунську – на вулицю Гриневичів;

  Щоб не плуталися: ця вулиця була названа не на честь Івана Богуна, а на честь радянського Богунського полку, яким ще Щорс командував. Натомість вона матиме назву на честь родини Гриневичів, що мешкали на цій вулиці:

  Катерина Гриневич — українська письменниця, авторка низки творів, зокрема повістей “Шоломи в сонці” та “Шестикрилець”. Осип Гриневич – вчитель родом зі Львова. Ярослав Гриневич – правник, журналіст, літератор, пластун, січовий стрілець, вояк УГА і Армії УНР… Володимир Гриневич – доктор прав, працював суддею в Городенці, а потім у Перемишлі. Його зятями були також Євген Коновалець і Андрій Мельник.

  Вулицю Ромена Ролана (французького письменника, «друга Радянського Союзу») перейменували на вулицю Бориса Грінченка (автора першого словника української мови, редактора низки українських періодичних видань).

 • Вулицю Радіщева (російського державного діяча) перейменували на вулицю українського поета, борця за волю України Івана Драча.

  Добралися і до Черніїва! Перейменували вулицю Ковпака на вулицю Ярослава Зенюка; вулицю Комарова на вулицю Мартина Королюка; вулицю Пушкіна на вулицю Івана Деркача; вулицю Терешкової на вулицю Зарічна.

  Нагадаємо, на Прикарпатті перейменують одне із найдавніших сіл.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!