Демонстрація дослідів з сучасної експериментальної біології “Пізнай живе”

У середу, 17 лютого 2016 року, на базі загальноосвітньої школи-ліцею №23 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбудеться демонстрація дослідів з сучасної експериментальної біології “Пізнай живе”. Взяти участь у події запрошуємо всіх, хто цікавиться біологією чи просто хоче поекспериментувати – наприклад, доторкнутися і навіть побачити свою генетичну основу – ДНК, розглянути у мікроскоп мікросвіт живого. Ідея проведення таких демонстрацій виникла навесні 2015 року, коли співробітники кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету взяли участь у проекті “Наукові пікніки” на Донбасі. Там вони побачили щирий інтерес молоді до експериментальної біології і зрозуміли необхідність її популяризації, демонструючи цікаві досліди широкому загалові.

17 лютого 2016 року ділитися знаннями і демонструвати досліди будуть професор, доктор біологічних наук, завідувач кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету Володимир Лущак і співробітники цієї ж кафедри: кандидати біологічних наук Дмитро Господарьов і Олег Лущак (останній є випускником ЗОШ №23), а також провідний фахівець Ігор Юркевич та інші молоді дослідники. Всі викладачі кафедри тривалий час працювали в провідних наукових і навчальних закладах Канади, США, Швеції, Фінляндії, Польщі, Бразилії і Німеччини та є авторами публікацій у багатьох авторитетних міжнародних та вітчизняних наукових виданнях.

Для попереднього ознайомлення з окремими експериментами, які можна буде побачити на зустрічі, варто відвідати такі сторінки в Інтернеті: http://biochem.if.ua/ru/component/content/article/21-home5/200-scientific-fun

https://www.youtube.com/watch?v=QeiAEC8bv7Y

Основні завдання заходу – дати загальне уявлення про сучасну експериментальну біологію як галузь науки і культури, а також як потужну виробничу силу сучасного суспільства, зацікавити нею старшокласників і ознайомити учасників з деякими біологічними проблемами, які стосуються хімічного складу живих організмів, їх взаємодії з довкіллям, розширити світогляд і розвинути експериментаторські навички у шкільної молоді, а також допомогти вчителям шкіл у заохочуванні молоді ефективно отримувати знання і працювати на благо України.

Окрім того, тут можна буде отримати вичерпні відповіді на питання про перспективи для молодих людей у галузі сучасних фундаментальних та прикладних наук про життя, зокрема біомедицини, біотехнології тощо. Програма зустрічі передбачає можливість для учасників самим спробувати провести окремі досліди.

Запланована участь проректора з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету, кандидата фізико-математичних наук, доцента Сергія Шарина.

Окрім старшокласників з різних шкіл, запрошуємо також їхніх вчителів та батьків.

Захід розпочнеться о 13.25 17 лютого 2016 року за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи, 90 (загальноосвітня школа-ліцей №23).

Контактний телефон: (0342) 75-09-81, Тодорів Марія Павлівна.

Запрошуємо всіх, хто бажає. Вхід вільний, а вихід…… теж безкоштовний.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!