8 грудня світ відзначає День художника, День мандрівника в часі, День орнаментальної музики.
Православна церква 8 грудня вшановує пам’ять святого Климента. Предки вважали, що святий Климент приводить зиму, тому готувалися до сильних морозів.
Іменини у Климента, Петра, Ярослава, Павла, Івана, Василя, Віктора, Олександра, Григорія і Кузьми.
Цього дня:
1609 року в Мілані відкрилася Бібліотека Амброзіана – друга найбільша в Європі публічна бібліотека після Бодлеанської, відкритої в Оксфорді у 1602 році. До Амброзіанської бібліотеки входить також картинна галерея.
1941-й – у Польщі, в Хелмінському концтаборі неподалік Лодзі, гітлерівці вперше застосували отруйний газ для вбивства євреїв.
1966-го – в Егейському морі затонув грецький паром “Геракліон”, здійснюючи черговий рейс з острова Кріт. Причиною катастрофи стала вантажівка-рефрижератор, яка зірвалася з кріплення і проламала ворота. Загинули 264 людини.
У 1980 році 25-річний Марк Девід Чепмен кількома пострілами в спину вбив Джона Леннона, який пізно увечері повертався з дружиною Йоко Оно зі студії звукозапису. Убивця навіть не намагався втекти з місця злочину, незворушно читаючи в очікуванні поліції свою улюблену книгу – “Над прірвою у житі” Селінджера. Леннон був убитий перед респектабельним будинком “Дакота” на 72-й вулиці (Нью-Йорк, Манхеттен), у якому вони з Йоко на той час мешкали .
В 1982-му американець Норман Мейєр узяв у заручники пам’ятник Джорджу Вашингтону. Майєр вимагав покласти кінець гонці ядерних озброєнь і погрожував підірвати пам’ятник вибухівкою, закладеною в мікроавтобусі, якщо його вимога не буде виконана. Через 10 годин Мейєра застрелив поліцейський снайпер, а машина виявилася порожньою.
1987 – у Вашингтоні генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган підписали договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. СРСР за договором повинен був знищити 1752 ракети, США – 859.
1990 – набув чинності закон Української РСР “Про свободу віросповідань”.
1991-й – у Віскулях (Біловезька пуща) президенти України Леонід Кравчук, РРФСР – Борис Єльцин і голова Верховної ради Республіки Білорусь Станіслав Шушкевич підписали документи про розпад СРСР і створення СНД.
1999 – у Кремлі президент Росії Борис Єльцин і президент Білорусі Олександр Лукашенко підписали Договір про створення Союзної держави Росії і Білорусі.
2004 рік – Верховна Рада України проголосувала за “великий пакет” – внесення змін до Конституції, зміни Конституції в частині місцевого самоврядування) та закон “Про особливості застосування закону України “Про вибори Президента України» при переголосуванні повторного голосування у грудні 2004 року”.
“За” проголосували 402 депутати, “проти” – 21, не голосували – 19. Президент Кучма підписав закони просто в сесійній залі ВР. Трохи раніше він заявив, що Генпрокурор Васильєв подав заяву про звільнення. Також парламент 399 голосами відправив у відставку Центральну виборчу комісію на чолі із Сергієм Ківаловим і затвердив новий склад ЦВК, головою якого згодом був обраний колишній заступник Ківалова Ярослав Давидович.