Відзначення 362-ї річниці отримання Магдебурзького права відбувалося в Івано-Франківську хоч і без гучних святкувань, однак було насичене багатьма культурницькими подіями, значну частину яких присвятили українським військовим.
Урочистості до Дня міста розпочалося ще в понеділок, 6 травня, з виставки давніх поштівок у Палаці Потоцьких. У День міста франківці звично подякували Богу за його милосердя та вшанували полеглих за Україну земляків — у меморіяльному сквері священники українських Церков відслужили панахиду за нашими героями. Найвищим званням міста «Почесний громадянин Івано-Франківська» нагородили (посмертно) 357 жителів міської громади, які в 2022-2023 роках загинули за незалежність нашої країни. Посвідчення і відзнаки до цього звання отримали їхні рідні. «На День міста ми насамперед висловлюємо подяку землякам, які оберігають наш спокій. Такі відзнаки отримали всі герої з 2014 року. Міській громаді важливо пам’ятати про живих і загиблих героїв і бути вдячними їхнім родинам, які на захист Батьківщини віддали найдорожче – своїх рідних», — наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Ще одним свідченням турботи Франківська про ветеранів війни стало відкриття реабілітаційного майданчика на території центральної міської клінічної лікарні. Це не просто спортивний майданчик, а продуманий за європейським зразком комплекс для виконання вправ з розвитку м’язів, займатися на якому можуть всі, кому необхідне фізичне відновлення після поранень і травм, інсультів та інфарктів.
У зв’язку зі збільшенням кількости бійців, яким необхідна фізична реабілітація після поранень, міська громада розширює мережу лікувальних закладів, де захисники матимуть можливість пройти реабілітацію та соціалізуватися. Як повідомив міський голова Руслан Марцінків, місто передало центральній міській лікарні приміщення на вулиці Софіївка під реабілітаційний центр. Керівники п’яти міст-побратимів під час зустрічі в онлайні з очільником Івано-Франківська з нагоди Дня міста запевнили, що допоможуть коштами на ремонт цього соціального об’єкта. Руслан Марцінків сподівається, що й інші міста-побратими приєднаються до цієї ініціативи.
На збір коштів для закупівлі дронів на потреби 50-го полку імені Семена Височана НГУ була націлена благодійна вистава «Сто тисяч» Київського театру на Подолі з участю Богдана Бенюка, яка в Івано-Франківську зібрала аншлаг.
У рамках відзначення Дня міста відбулося і ряд інших заходів патріотично-військового спрямування. У парку імени Т. Шевченка відбулися середньовічні лицарські бої за участи реконструкторів та стрільба з лука. До цього долучився і радник міського голови з доступности, майор НГУ Юрій Гапончук, який саме в стрільбі з лука на змаганнях у США виборов медалі серед військових і ветеранів США, України та Грузії.
А в одному з корпусів Палацу Потоцьких цими днями в рамках проєкту «Назад до наших спільних коренів», який реалізовували з 2020 року за кошти ЄС, відкрили цифровий музей «Місто і зброя». У приміщенні на сенсорних моніторах можна побачити фото- і відеоматеріяли про історію Франківська. Також тут розмістили сім реплік (копій) зброї та манекени у військових одностроях різних часів — приватної армії Потоцького, воїнів УГА та УПА.
Відзначення Дня міста завершилося суботнім благодійним велопробігом з участю понад двох сотень любителів ровера, під час якого тривав збір коштів для ЗСУ, та недільним перформансом живих скульптур «Ніжність» до Дня матері.
Мирослав Стефанців
Реклама