Домівка 39-річного прикарпатського фотографа Дениса Трофімова схожа на оранжерею. Ось уже 20 років поспіль чоловік збирає кактуси. «Колюча» колекція налічує аж 80 різноманітних видів. Денис Трофімов захопився цими рослинами ще в студентські роки – випадково забрів на виставку кактусів і відтоді захотів і собі мати таке диво. «На той час, у 90-і роки, кактуси вважалися диковинкою. Їхнє насіння передавали навіть з Мексики», – пригадує фотограф. Щоправда, й досі прикарпатцю не вдалося досконало вивчити латинські назви всіх своїх зелених улюбленців. «Я люблю кактуси, але поки що це хобі обходиться без фанатизму», – посміхається чоловік.
«Найстаршому» кактусу в колекції Дениса вже другий десяток пішов – він був одним із перших експонатів. «Нещодавно мусив той кактус перерізати навпіл, бо такий довжелезний виріс, що аж стелю почав підпирати. Майже трьох метрів сягнув», – каже чоловік.
Також у колекції є кактуси, на яких ростуть невеличкі червоні плоди. За смаком нагадують ківі або аґрус. «Тож голодним я точно ніколи не залишуся», – жартує Денис Трофімов.
Колекція кактусів найбільше тішить око навесні та влітку, коли ці рослини розквітають. За одну ніч крихітний пуп’янок може розпуститися, цілий день бавити п’янкими пахощами, які заполоняють увесь дім, а вже наступного дня відцвітає. До речі, аби полити все це «багатство», Денисові потрібно кілька відер води. Взимку кактуси, наче ведмеді, впадають у сплячку, тому взагалі не потребують догляду.
Денис Трофімов переконує, що кактуси є «чоловічими» рослинами, випромінюють нежіночу енергетику. Саме тому, припускає фотограф, кактуси частіше до вподоби представникам сильної статі. Також прикарпатець каже, що чув, мовляв, на кактусових колючках зосереджується позитивна енергія, тому людям до них завше хочеться доторкнутися.
Наталя МОСТОВА