Депутат Калуської районної ради, який допомагав уникнути мобілізації, вийшов під заставу

 • Розмір застави становить 242 240 гривень.

  Служба безпеки України викрила депутата Калуської районної ради Івано-Франківської області на організації схеми ухилення від мобілізації за допомогою фіктивних документів про тимчасову непридатність до служби.

  Чинний депутат діяв спільно зі своїм знайомим. Із використанням свого авторитету та зв’язків він за грошову винагороду «вирішував» питання отримання документів, що дають право виїзду за кордон. Коштувала така «послуга» 7 тис. доларів, повідомляють «Вікна».

  СБУ задокументувала отримання спільником депутата авансу від військовозобов’язаного в сумі 2 тис. доларів. А також затримала депутата під час передачі «клієнту» готового пакету документів і одержання 5 тис. доларів оплати за нього. За місцем проживання обох правопорушників провели санкціоновані обшуки.

  Затриманим депутатом Калуської районної ради є Проців Юрій Миколайович. Також він є членом виконавчого комітету Витвицької сільської ради. На місцевих виборах 2020 року Юрія Проціва презентували як тренера-викладача Долинської ДЮСШ.

  32-річного депутата слідчі затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Затриманому та його спільнику повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Це тяжкий злочин, який карається позбавленням волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

  Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з можливістю внесення застави. Визначений Івано-Франківським міським судом розмір застави – 242 240 гривень (80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Це максимальний розмір застави. Як йдеться в постанові слідчого судді, щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, розмір застави визначається у таких межах: від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

 • Станом на 13 лютого заставу внесено і депутата звільнили з-під варти. Впродовж 60 діб на Юрія Проціва покладено обов’язки прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою та здати на зберігання до відповідних органів Державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

  До теми: У браконьєрів з Калущини вилучили зброю, м’ясо дичини та черепи тварин

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!