Депутат Європарламенту розповів у Франківську про те, що потрібно робити, щоб реанімувати країну

 • Сьогодні, 26 травня, в готелі “Станіславів” відбулась відкрита зустріч з депутатом Європарламенту Іваном Штефанцем.

  Словацький політик і менеджер у 1994–2004 роках працював на керівних посадах в компанії Coca-Cola Beverages Slovakia. Він був першим головою Спілки підприємців Словаччини.

  Він розповів, що для того, щоб стабілізувати фінансову ситуацію в країні, нам потрібно взяти під контроль громадські фінанси.

  “Дуже важливим є прийняття європейського енергетичного пакету. Я розумію, що він не є дуже популярний, оскільки на початку він веде до зростання ціни на енергоносії. Але потрібно це зробити оскільки не можна постійно субсидіювати енергетику”, – пояснив депутат Європарламенту.

  Ще однією особливістю є необхідність продовжувати цей шлях і таку можливість надасть незалежний регулятор. Крім того, повинен бути функціонуючий ринок енергетики.

  “Для України дуже важливо диверсифікувати залежність від Росії. В 2014 році Україна ввозила 92% російського газу, минулого року тільки 37%. Ми знаємо, що це було абсолютно нелегко”, – поділився статистикою Іван Штефанець.

 • Зокрема, дуже важливим є допомогти утримати нашу газову лінію через Україну та Словаччину в Східній Європі. Також, ведеться активна робота проти проекту NordStrim 2, який  покликаний пускати російський газ в обхід України та Словаччини.

  Депутат Європарламенту розповів про ідею організувати бізнес-форум для жителів карпатського регіону. “Протягом року чи через рік, нам вдасться організувати таку зустріч. Ваша країна зазнає помітного розвитку. Для мене та Словаччини Україна є в пріоритеті”, – додав Штефенець.

  Нагадаємо, що Європарламент прискорить розгляд безвізового режиму для України.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!