Депутати Франківської міськради виступають проти нового розміру застав на місцевих виборах

Сьогодні, 24 січня, в Івано-Франківську відбулось позачергове засідання сесії міської ради.

На порядку денному в депутатів понад 25 питань. Одне з них – про звернення міської ради до президента України, Голови Верховної Ради України, Голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

У зверненні йдеться, що в 2019 році ВРУ ухвалила Виборчий кодекс із зауваженнями Президента України, який набрав чинності 1 січня 2020 року.

На думку депутатів міськради, у новій редакції кодексу містяться неприйнятні норми збільшення грошової застави для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч) майже у 40 разів порівняно з місцевою виборчою кампанією 2015 року.

Нагадаємо, що для реєстрації партійного списку на наступних виборах до Івано-Франківської міської ради застава становитиме 340 тис. грн. Таким же самим буде і розмір грошової застави для кандидатів на посаду міського голови.

«Вважаємо, що сума застави є непомірною, адже перевищує в рази середній річний дохід в Україні, який становив у 2019 році приблизно 125 тисяч гривень. Неприйнятним є те, що для загальнонаціональних та місцевих виборів застосовуються різні принципи для розрахунку розміру грошової застави. І ці принципи дискримінаційні щодо місцевих рад, у яких розмір грошової застави у розрахунку на одного виборця майже в п’ятнадцять разів більше, ніж на парламентських, і в понад 20 разів більше, ніж на президентських виборах», – йдеться у тектсі звернення.

17 січня 2020 року народна депутатка Оксана Савчук зареєструвала у Верховній Раді проєкт Закону № 2769 «Про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави)». Його мета – усунення дискримінаційного підходу, що встановлений новим кодексом. Відповідно франківські депутати просять невідкладно розглянути зареєстрований проект Закону у профільному комітеті та винести його на розгляд ВРУ.

«Місцеві вибори відбуватимуться за новою системою, ми її будемо досліджувати. Ми пропонуємо розмір застави: 4 мінімальні зарплати на 90 тисяч населення. Тобто розмір застави зміниться на 50% від того, що зараз прийняли», – пояснила Савчук.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!