Держава має підтримувати документальне кіно, – Мінкульт

 • Зокрема, мова про документування тих подій, які відбуваються на фронті. 

  Держава має сприяти кінокомпаніям та організаціям у реалізації якісних документальних проєктів.

  Про це заявив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час спілкування з журналістами, повідомляє кореспондент “Укрінформу”.

  “Ми повинні зараз здійснювати документування тих подій, які відбуваються на фронті та в цивільному житті. Це буде неправильно, якщо держава не сприятиме кінокомпаніям, організаціям, які мають гарні проєкти і хотіли б їх реалізувати. Тому однозначно ми зараз повинні зробити все можливе, щоб документальний кінематограф діяв, працював і мав державну підтримку”, – сказав Карандєєв.

  Він зазначив, що країни, які переживали війну, знаходили ресурси для виготовлення кіно, присвяченого як військовій тематиці, так і мирному життю.

  “Звичайно, є фільми, які зараз не зовсім доречні. Це фільми легкого жанру, легкої драматургії. Можливо, за певних обставин вони теж були б необхідні, ми розуміємо, що психологічне розвантаження може бути і в цій формі. Але ми маємо концентруватися на тому, що дає найбільший результат. У сфері виготовлення медіапродукту це – документалістика та фільми високого гатунку, які допомагають глядачу більш адекватно та тверезо поставитися до тих подій, які відбуваються на фронті”, – наголосив Карандєєв.

 • Читайте також: Українську режисерку Алісу Коваленко, яка на передовій, номінували на оскарівську стипендію

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!