• Державний телеканал отримав 32 мільйони гривень на виробництво двох серіалів

  • У електронній системі закупівель “Прозоро” виявили два тендери на створення серіалів сімейного та психологічного характеру.

    Їх оголосило ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” (МПІУ), яке має на меті витратити на них 32 мільйони гривень з державного бюджету, пише “24 Канал”.

    Ці тендери завершилися 12 вересня 2023 року, і обидва привернули увагу громадськості та фахівців. МПІУ є власником державних телеканалів FREEDOM та ДОМ.

    Два тендери, два серіали

    Перший тендер передбачав виділення понад 17 мільйонів гривень на виробництво серіалу “Сімейний консультант”. Переможцем цього тендеру стала компанія ТОВ “Енерджі фільм продакшен”, власницею якої є громадянка Наталя Богомолова. Ця компанія, за даними порталу Clarity, за липень – серпень 2023 року виграла тендери на загальну суму приблизно 58 мільйонів гривень.

    Другий тендер стосувався виділення понад 15 мільйонів гривень на виробництво серіалу “Курс щасливого життя”. Власником компанії-переможця, ТОВ “Френдс про”, є громадянин Олексій Гончаренко. За даними Clarity, ця компанія протягом двох років виграла тендери на загальну суму близько 20 мільйонів гривень.

    У описі тендерів було зазначено, що кошти будуть витрачені на “написання/адаптацію сценаріїв та передбачають частковий технологічний цикл виробництва”.

    Громадський резонанс та звернення до Державної аудиторської служби

    Під обома тендерами з’явилися коментарі громадян, які вважають ці витрати злочинним витрачанням бюджетних коштів. Зокрема, Ольга Черкашина відзначила, що це “недоречне використання державних коштів під час військового конфлікту” під тендером на серіал “Курс щасливого життя”. Інші громадяни, такі як Аліна Палічук та Катерина Бритавська, висловили подібні зауваження стосовно серіалу “Сімейний консультант”. На ці зауваження очікує відповіді Державна аудиторська служба, але на цей час відповіді не надходили.

  • Попередні обговорення тендерів

    У липні 2023 року активно обговорювали скандал з серіалом “Інгулець” продюсера Юрія Горбунова. На зйомки 24-серійного проєкту мали витратити 33 мільйони державних коштів. Втім, після розголосу в мережі та тиску громадськості, шоумен відмовився від державного фінансування.

    До теми: “Це дно”, – сюжет “Інгульця” “злизаний” з російського серіалу про ухилянтів від армії

    Звернення від громадян / “Прозоро”:

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Топоси і локуси Володимира Сандюка

    «Я не знаю, чи малярство для мене є професією чи натхненням, але переконаний, що це суть мого життя. Якби в мене забрали фарби, пензлі, полотна і можливість писати, то це було б рівнозначно смерті», – сказав в одному із інтерв’ю Володимир Сандюк. А оскільки життя дається людині одне, то його варто жити так, як відчуваєш,

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового:  Як я вчилася не порівнювати себе з іншими

    Коли чоловік йде захищати країну, його дружина автоматично потрапляє під пильну увагу суспільства. Вона “повинна” бути сильною, стійкою, підтримувати свого коханого та ще, разом з цим, залишатися завжди зразковою мамою, господинею, волонтеркою. Хто придумав образ “правильної” дружини військовослужбовця та чи існує він насправді? І чи повинна я відповідати чиїмось очікуванням та картинкам з інтернету? Я

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного