• Державний телеканал отримав 32 мільйони гривень на виробництво двох серіалів

 • У електронній системі закупівель “Прозоро” виявили два тендери на створення серіалів сімейного та психологічного характеру.

  Їх оголосило ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” (МПІУ), яке має на меті витратити на них 32 мільйони гривень з державного бюджету, пише “24 Канал”.

  Ці тендери завершилися 12 вересня 2023 року, і обидва привернули увагу громадськості та фахівців. МПІУ є власником державних телеканалів FREEDOM та ДОМ.

  Два тендери, два серіали

  Перший тендер передбачав виділення понад 17 мільйонів гривень на виробництво серіалу “Сімейний консультант”. Переможцем цього тендеру стала компанія ТОВ “Енерджі фільм продакшен”, власницею якої є громадянка Наталя Богомолова. Ця компанія, за даними порталу Clarity, за липень – серпень 2023 року виграла тендери на загальну суму приблизно 58 мільйонів гривень.

  Другий тендер стосувався виділення понад 15 мільйонів гривень на виробництво серіалу “Курс щасливого життя”. Власником компанії-переможця, ТОВ “Френдс про”, є громадянин Олексій Гончаренко. За даними Clarity, ця компанія протягом двох років виграла тендери на загальну суму близько 20 мільйонів гривень.

  У описі тендерів було зазначено, що кошти будуть витрачені на “написання/адаптацію сценаріїв та передбачають частковий технологічний цикл виробництва”.

  Громадський резонанс та звернення до Державної аудиторської служби

  Під обома тендерами з’явилися коментарі громадян, які вважають ці витрати злочинним витрачанням бюджетних коштів. Зокрема, Ольга Черкашина відзначила, що це “недоречне використання державних коштів під час військового конфлікту” під тендером на серіал “Курс щасливого життя”. Інші громадяни, такі як Аліна Палічук та Катерина Бритавська, висловили подібні зауваження стосовно серіалу “Сімейний консультант”. На ці зауваження очікує відповіді Державна аудиторська служба, але на цей час відповіді не надходили.

 • Попередні обговорення тендерів

  У липні 2023 року активно обговорювали скандал з серіалом “Інгулець” продюсера Юрія Горбунова. На зйомки 24-серійного проєкту мали витратити 33 мільйони державних коштів. Втім, після розголосу в мережі та тиску громадськості, шоумен відмовився від державного фінансування.

  До теми: “Це дно”, – сюжет “Інгульця” “злизаний” з російського серіалу про ухилянтів від армії

  Звернення від громадян / “Прозоро”:

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Дика півонія — окраса Донецького степу

  Якщо ви вже маєте пару сотень фотографій ужгородських сакур та ще стільки ж — тюльпанів волинської голандії, і не знаєте, куди б відправитись задля красивих фото, вам точно варто відвідати Донеччину навесні. Так так, підозрюю, що в цей момент ви знервовано засміялись. Але ж війна колись скінчиться, і я сподіваюсь, що бойові дії не доберуться

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює

  Лінник ЛюдмилаЛінник Людмила

  Сіла і поїхала

  Попри усі можливі стереотипи, незважаючи на низку дискримінуючих обставин, безвідносно до ситуації загалом, все більше жінок у нашій країні стають водійками. 13 років тому, коли я ходила в автошколу, у моїй групі було лише троє молодих дівчат. Сьогодні ж на курсах чоловіків та жінок, мабуть, порівну. І якщо чоловіки здебільшого отримують посвідчення водія у 18—20