Презентуючи механізм передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк зазначив, що алгоритм дій не складний і включає чотири етапи.
Читайте також: Міста не розуміють, навіщо їм села, – заступник голови Івано-Франківської ОДА
Зокрема, це – клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадстру про передачу земель; інвентаризація земель у межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у кадастрі; передача земель у комунальну власність.
Цей процес розпочнеться вже сьогодні та триватиме до кінця року. Першу передачу земель планується здійснити уже в березні цього року.
Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій із зазначеного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).
Довідково
За даними Мінрегіону в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться орієнтовно 759 тисяч. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які потенційно можуть бути передані у комунальну власність.
Прийняте Урядом рішення удосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів у частині плати за землю. Зі свого боку це стимулюватиме територіальні громади до добровільного об’єднання з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування.