Держпродспоживслужба попередила прикарпатців про шкідливий тунець, який ввезли з Іспанії

 • До Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшло повідомлення щодо гістаміну, який виявили у тунці, що експортували із Іспанії, повідомляє “Галицький кореспондент” з посиланням на Держпродспоживслужбу в Івано-Франківській області.

  Повідомлення стосувалось харчових продуктів та кормів (RASFF) від 01.09.2022 р. №2022.4907-fup 10 щодо виявлення гістаміну в тунці, що експортувався з Іспанії (експортер: Frime S.A.U., Spain) до України (імпортер: ТОВ «ОДІСЕЙ ЛЮКС», вул. Київська 19-А, м. Вишневе, Київська область, 08132).

  Держпродспоживслужба попереджає про необхідність вилучити її з виробництва та обігу. І у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати їх.

  Також вони звернулися до споживачі.

  “У разі виявлення в обігу вказаного харчового продукту, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертайтесь до територіальних управлінь”, – акцентують вони.

  Довідково: Гістамі́н – органічна сполука, біогенний амін, медіатор алергічних реакцій негайного типу, також є регулятором багатьох фізіологічних процесів.

  Непериносимість гістаміну виникає в тому випадку, коли організм реагує на продукти з високим вмістом гістаміну або на швидке вивільнення вищезгаданої хімічної сполуки в нашому організмі. Непереносимість гістаміну викликана недостатністю ферменту діаміноксидази (ДАО), який має розщепляти надлишковий гістамін. Цей фермент виробляється в кишечнику. Його недостатність можна компенсувати за допомогою препаратів з ДАО.

  Отруєння гістаміном може відбутись, якщо ви їсте рибу, котра жила у водоймах із занадто високою температурою. Така риба ще за життя може накопичувати високий рівень гістамінів. При споживанні подібних морських делікатесів можна отримати захворювання, яке лікарі називають «отруєння рибним скомбротоксином» або SFP.

  Також читайте: Прикарпатський майстер вирізав бензопилою найбільшу скульптуру в Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!