Десятки атовців пішли до мера Франківська: хочуть будуватись на Хоткевича

 • Сьогодні, 11 жовтня, одразу після вручення квартир учасникам АТО, десятки ветеранів пішли до міського голови Івано-Франківська через  конфлікт по вулиці Гната Хоткевича. 

  Мені потрібно укласти з вами угоду, ми маємо разом виступити і сказати, для чого і для кого це робиться. Щоб люди побачили, що де дійсно вам потрібно. Комусь дуже не вигідно, щоб ми продовжили свій проект і хлопці надалі отримували квартири – це окрема політична сила і забудовник. Ми ходимо на сесію і виборюємо собі ділянки. Проявіть бойовий козацький дух – мовчати не будемо, стаємо разом і виборюємо своє право», – звернувся до атовців Андріїв. Хлопці підтримали таке рішення.

  Річ у тому, що там міська асоціація учасників АТО хоче будуватися, але жителі проти, не зважаючи на те, що ветерани не порушують норм будівництва.

  Зустрів атовців перший заступник мера Микола Вітенка та голова ОСББ на Хоткевича, 44 Ірина Шуваринська.

  «Ми тут через те, що люди, які ще вчора були захисниками – сьогодні стали загарбниками. З нами на переговори, на компроміс ніхто не йшов. Але ми дізналися, що був підписаний меморандум із жителями сусідніх будинків. Ми вважаємо рішення про видачу містобудівних умов недійсним»,– каже жінка.

  Дозвіл на проведення підготовчих робіт в атовців справді є, але він не дає права на будівельні роботи, пояснив начальник відділу контролю за будівництвом управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Івано-Франківської міської ради Олег Семків.

  За словами заступника голови правління міської асоціації ветеранів АТО Василя Андріїва, вони діють вони відповідно до Законів України. Каже, що атовці два роки чекали документів і без них не робили жодного кроку. Мовляв, атовці не планують будуватися на мережах, не хочуть забудовувати сквер, його зроблять біля будинку і облаштують дитячий майданчик. Не зважаючи на те, що всіх вимог дотримались – окремі жителі проти.

  «Ми пішли на всі умови, крім єдиної: не будуватися взагалі. Ми особисто знаходимо всі ділянки і дізнаємося, чи можливе там будівництво? Пані Ірина вісім разів питала, хто забудовник. Навіщо ця інформація? В мене виникає просте питання: якщо в нас все добре і законно, люди подали в суд і ми його виграли, в чому полягає проблема?», – сказав Андріїв.

  На зустріч прийшов Руслан Марцінків. Він сказав, що потрібно шукати компроміс: відступити, зробити сквер, побілити під‘їзди тощо.

  «Треба компроміс, бо з одного боку – учасники АТО, наші захисники, а з іншого – люди, які живуть там роками», – зазначив Марцінків.

 • За його словами, будівництво на Хоткевича за документами можливе, але є багато дискусійних питань.

  У свою чергу, Микола Вітенко звернув увагу на те, що голова ОСББ на тій вулиці справді маніпулює у цьому питанні.

  Нагадаємо, що сьогодні атовцям вручили ще 19 квартир. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!