Децентралізація влади: об’єднання громад стане примусовим

  •  Сьогодні, 9 лютого, в Івано-Франківську відбувся семінар “Механізми формування спроможних ОТГ”. Марія Савка, перший заступник голови ОДА, пояснює, що не все так легко відбувається під час децентралізації, адже у людей дуже багато очікувань, та нагадує, що Прикарпаття стало першопрохідцем у об’єданні громад, бо саме Печеніжинська ОТГ утворилась одна з перших.

    Директор ГО “Інститу розвитку територій” Юрій Ганущак прогнозує, що у майбутньому об’єднання буде примусовим.

    “Якщо громади не об’єднаються, то довго гратися з ними не будуть. Перші пішли найбільш сміливі, потім розумні, бо побачили, що гроші дають, далі – мудрі. Надалі ж люди будуть вимагати об’єднання самі. У цьому році ми вийдемо на контрольну цифру, і все відбуватиметься добровільно, держава ще даватиме гроші після створення ОТГ”, – каже Ганущак.

    Також він додає, що не об’єднуються певні міста і села через людський фактор, от, наприклад, сидить міський голова, йому залишився ще рік працювати, тому і не хоче.

    “Щодо районів, то до кінця року це питання вирішать. Формування районів буде проходити з підстав держави і ніякої добровільності, все буде формуватися навколо великих міст”, – пояснює Юрій Ганущак.

    На Прикарпатті зараз вже утворилось 23 об’єднані територіальні громади. Руслан Панасюк, директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, каже, що зараз перед ними стоять нові завдання.

    “Час диктує нові завдання – усунути так звані білі плями (ред. – села, які не об’єдалися), бо далі приймуть закон – і об’єднання стане примусовим”, – каже Панасюк.

    Нагадаємо, в Івано-Франківську розповіли, як децентралізація змінила життя громад.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!