Дев’ять із десяти європейців підтримують надання гуманітарної допомоги українцям

 • Все більша частина громадян ЄС висловлює солідарність з Україною. У списку п’ятнадцяти найважливіших проблем, які стоять перед ЄС, війна в Україні займає одне з ключових місць.

  Про це свідчать результати нового опитування Євробарометра, пише УНН.

  У контексті російсько-української війни, дев’ять із десяти громадян ЄС висловлює підтримку українцям: 87% підтримують надання гуманітарної допомоги потерпілим від війни, а 83% схвалюють прийняття біженців з України у Європейському Союзі. 

  Також 72% опитаних підтримують економічні санкції проти російського уряду, компаній та окремих осіб, а 70% згодні з наданням фінансової підтримки Україні. Ще 60% виступають за надання Україні статусу кандидата у члени ЄС та за фінансування ЄС закупівель військової техніки для України.

  Серед останніх криз, вторгнення Росії в Україну найбільше вплинуло на те, як громадяни ЄС дивляться в майбутнє (42%), за ним йдуть пандемія та інші кризи в галузі охорони здоров’я (34%) та економічна та фінансова криза (23%).

  Також у списку п’ятнадцяти найважливіших проблем, які стоять перед ЄС, війна в Україні посідає одне з двох провідних місць, набравши 35% преференцій, що на 7 відсоткових пунктів більше порівняно з листопадом минулого року. 

 • За нею йдуть проблеми, такі як імміграція (24%), міжнародна ситуація (22%) та інфляція (19%). 

  Водночас, інфляція залишається найбільш актуальною проблемою для окремих країн, з показником 38%, хоча і відмічається зниження на шість відсоткових пунктів з моменту останнього опитування.

  Також читайте: Польща посилює заходи безпеки в “хабі допомоги Україні” через побоювання диверсій, – Bloomberg

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!