Дітей, які померли під час вагітності чи після народження, вшанують в Івано-Франківську

 • Заходи відбудуться на парафії Воскресіння Христового, Архікатедрального і Митрополичого собору Івано-Франківська.

  15 жовтня Івано-Франківськ долучиться до Baby Loss Awareness Day – Всесвітнього дня обізнаності про перинатальну втрату. Цього дня відзначається Всесвітній день обізнаності про дітей, які померли під час вагітності чи у швидкому часі після народження.

  “У кожній країні, що долучається до цієї акції, о 19:00 запалять свічки”, – інформують в Комісії у справах родини і мирян.

  Програма:

  18:00 – Божественна Літургія, наука.

  19:00 – запалення свічок пам’яті біля ротонди Матері Божої на майдані Шептицького, молитва вервиці.

  Довідково:
  З 1988 року у багатьох країнах світу (Англія, США, Австралія, Норвегія, Італія та інші) був встановлений Міжнародний день обізнаності про смерть дитини під час вагітності або після народження. Цей день припадає на 15 жовтня і відзначається щороку чисельними місцевими ініціативами. Його мета – поширювати інформацію про такі випадки, аби створити середовище із оточення, медпрацівників тощо, в якому батьки зможуть пережити втрату.

  15 жовтня не є болючим моментом, а важливою нагодою, щоб дивитися вище понад біль втрати, дивитися з надією у майбутнє.

  Це день, в якому можна згадати дітей та відзначити їхні короткі життя, проголосити їхні імена і поділитися їхніми історіями. Історіями, які зазвичай ніхто не хоче чути, імена, які часто забуваються в мовчанні. Це не є зустріч сліз і розчарування, навіть більше ‒ це зустріч емоцій і спогадів, які стоять посередині: між тим важким, що минуло і майбутнім, яке можна будувати.

  Метою усіх заходів, присвячених 15 Жовтню є збільшення суспільної обізнаності про перинатальні втрати та горе, а також творити спільну мережу батьків, громадян і медичних працівників, тим самим поширювати культуру та світогляд навколо даної тематики.

  Читайте також: “Скажімо їхні імена”: у Франківську вшанують пам’ять загиблих немовлят

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!