Діти прикарпатських атовців отримали подарунки від благодійників

У рамках акції «Свята без тата» (Święta bez taty) волонтери з України та Польщі сформували понад три тисячі подарунків для дітей воїнів, які загинули, поранені або ж і нині захищають Україну. Це щорічна благодійна акція в Польщі зі збору коштів і подарунків для українських дітей до Різдвяних свят.

Засновником проєкту є волонтерська «Ініціатива Героям Майдану» у Варшаві. Вікторія Батрин, яка є однією з організаторів проєкту,  розповідає, що акція діє вже шість років.

“Її заснували ми разом з Галиною Андрушков. Починали з допомоги пораненим на Майдані пролікуватися в Польщі, потім збирали індивідуальні аптечки бійцям в АТО. А наразі у нас два головних проєкти: «Свята без тата» і літні табори для дітей захисників у польських Бескидах”, – каже вона.

Нині в подарунковому списку «Свята без тата» понад три тисячі дітей з усієї України. А щоб на дитячих обличчях сяяли усмішки, волонтери готуються до свят заздалегідь.

“Щира подяка нашим друзям з Польщі за подарунки дітям з сімей загиблих і сімей поранених побратимів з Івано-Франківщини. Біля 120 таких пакунків прийшло і на Прикарпаття і зараз представники спілок нашої Асоціації розвозять і роздають їх дітям наших героїв.
Щиро надіємось і надалі співпрацювати з цими чудовими і добрими людьми”, – кажуть в Івано-Франківській асоціації учасників та ветеранів АТО.

Збір коштів триває з листопада по січень.

“Впродовж двох місяців ми збираємо кошти, закупляємо солодощі та подарунки, формуємо подарункові набори. І напередодні свят доправляємо їх до адресатів по всій Україні, –продовжує Вікторія. – Самі ми б не справилися з таким обсягом, тож нам допомагають «суперельфи», які й доставляють подарунки по Україні, а в Київській, Рівненській, Вінницькій та Хмельницькій областях цю акцію проводять місцеві волонтери”, – додає волонтерка.

Як і кожна попередня акція, ця теж має свою особливість. Так, цьогоріч для збору коштів був організований аукціон, де виставили понад 40 різноманітних лотів.

“Серед людей, які передають лоти є дуже багато відомих особистостей, письменників, співаків, військових. Одним із найбільш емоційних подарунків на аукціон є репродукція малюнка Романа Сущенка, – пригадує Вікторія Батрин. – Торік, коли він був в ув’язненні, ми передавали подарунки і його сину. Після звільнення Роман передав для аукціону свою картину. Також нас підтримала цьогорічна нобелістка Ольга Токарчук та чемпіонка Європи з боксу Олександра Сидоренко”.

Акція вже давно вийшла за межі Європи і тепер до неї долучаються волонтери з Австралії, Канади, США, Індії та Лівану.

“Якщо не рахувати цьогорічної збірки, за п’ять років ми сформували і передали 11 тисяч іменних подарунків, – підсумовує Вікторія Батрин. – Тепер ми вже готуємо чергову партію подарунків, яку доставимо малечі до Водохреща”.

До теми: Вихованцям “Містечка милосердя” подарували квитки на франківську ковзанку

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!