Для бюджетників Прикарпаття “знайшли” ще 69 мільйонів гривень

 • Сьогодні, 26 грудня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.

  Депутати зібралися, щоб внести деякі термінові зміни до обласного бюджету на 2019-й рік. Як розповів голова комісії Микола Палійчук, мова йде про нагальне питання – виплату зарплат освітянам та медикам Прикарпаття.

  Надійшла додаткова субвенція – 41 мільйон гривень. Ми розподіляємо ці кошти в райони, це частково вирішить проблему. Втім, не повністю. Частково борги по медицині залишаться, але більшість ми закриємо“, – сказав Микола Палійчук.

  В освітній сфері депутати пішли іншим шляхом. Щоб виплатити зарплати освітянам, вони забрали 28 мільйонів гривень з інших статей витрат.

  Ми частково забираємо кошти з обласної освіти – це, наприклад, субвенція на пдівищення якості освіти, 16 мільйонів гривень. Забираємо з інших статей ще 12 – і разом вийде 28 мільйонів гривень, які підуть у райони на виплату зарплат освітянам. Бюджетники мають зустріти Новий рік із виплаченими зарплатами. А податки можна буде заплатити до 20 січня”, – пояснив голова бюджетної комісії.

  Депутат Василь Попович запитав, чому згідно з цими документами нічого не виділяється для Івано-Франківська.

 • Директорка департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич на це відповіла, що місто здатне саме впоратися з виплатою зарплат, якщо може собі дозволити значний обсяг капітальних видатків.

  Депутати прийняли низку рішень і технічних правок, щоб забезпечити виплату зарплат бюджетникам. Втім, це не вирішить проблему на 100%.

  Читайте також: Бюджет на дороги збільшать на 20 мільярдів, – голова Укравтодору

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!