“Для них весна не настала”: у Франківську пройшла чергова акція на підтримку військовополонених (ФОТО) 

  • Її провели на Європейській площі біля обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

    В Івано-Франківську сьогодні, 31 березня, відбулась мирна акція-нагадування про полонених та зниклих безвісти військовослужбовців.

    Організаторами є родини військовополонених, інформує “Галицький кореспондент“.

    Понад сто людей прийшли нагати владі й суспільству про українських військових, які досі перебувають у російському полоні.

    “На волосині життя і смерті”

    Наречений Євгенії Сириці у полоні з травня 2022 року. Вона розповідає, що прийшла на акцію, щоб підтримати його та усі підрозділи, які перебувають у полоні Російської Федерації.

    “Ми намагаємося виходити кожного тижня. Дуже важливо нагадувати про те, що наш Маріупольський гарнізон перебуває в полоні, що росіяни не дотримуються умов Женевської конвенції, що відсутній з нашими військовими зв’язок, що вони перебувають “на волосині життя і смерті”. І світова спільнота не буде знати, що у нас є така проблема, якщо про неї не нагадувати. Ми мусимо хлопців врятувати, чим можемо, зокрема – розголосом”, – переконана Євгенія.

    Вона нагадала, що хлопці, які виходять після 9 місяців полону, мають критичний стан здоров’я. А безліч наших військових перебувають там майже два роки.

    “І Росії нічого не вартує знову повторити теракт в Оленівці. Чи навіть гірше… Зокрема, це підтверджується свідченням ООН про страту приблизно 23 військових. То ви розумієте той біль і ту тривогу рідних, які кожен раз виходять і кричать, щоб їх врятувати”, – додала учасниця акції.

    Катівні та психологічне навантаження

    Серед учасників акції – сержант 109 бригади тероборони міста Маріуполь Костянтин Бобрик, який вийшов з російського полону. Ділиться, що такі акції роблять, щоб нагадувати усім про те, що наші хлопці досі сидять у полоні.

    “І це не тільки маріупольці, а хлопці з-під Бахмуту, Авдіївки… Гарнізон Маріуполя перебуває у полоні майже два роки. Це катівні, це психологічне навантаження на хлопців і психологічне навантаження на рідних та близьких, які чекають їх… Нам казали, що ми будемо сидіти 3-4 місяці, а вийшло вже скільки. І це дуже важко… Але перемога буде за нами, і ми дочекаємося хлопців, їх визволять з полону і всі будуть вдома”, – говорить військовий.

    Наприкінці акції її учасники з плакатами й прапорами, вишикувались довкола музею Бандери попри проїжджу частину. Водії, що проїжджали повз, висловлювали свою підтримку, подаючи часті звукові сигнали.

    Читайте також: Військові просять Калуську громаду посприяти у створенні військових госпіталів

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!