Для придбання житла дітям-сиротам із Прикарпаття цьогоріч виділять понад 10 мільйонів гривень

 • Як відомо, однією з найактуальніших проблем сьогодення є забезпечення громадян житлом. Водночас особливе занепокоєння викликають випадки, коли під загрозою залишитись на вулиці опиняється одна з найбільш вразливих категорій осіб, таких як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. І саме держава, в першу чергу, має проявляти турботу про таких дітей, як у сфері захисту житлових прав дітей, так і у інших сферах, необхідних для їхнього повноцінного життя та розвитку.

  Так, в області на обліку служб у справах дітей перебувають 1390 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них, на цей час, 89 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не мають власного житла.

  З метою захисту прав і законних інтересів дітей службами у справах дітей вживаються вичерпні заходи щодо забезпечення житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Рішенням сесії обласної ради від 25.12.2015 №49-2/2015 затверджено регіональну цільову програму соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх ніх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2016-2020 роки.

  Заходи зазначеної вище програми спрямовані на забезпечення захисту прав та інтересів дітей, подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, запобігання дитячому сирітству, створення умов для всебічного розвитку і виховання дітей, забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їхнього числа.

  У 2017 році з обласного бюджету виділено кошти в сумі 2310 тис. грн та шляхом співфінансування придбано житло 19 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їхнього числа.

  З державного бюджету використано кошти в сумі 4693,6 тис. грн для придбання соціального житла 14 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їхнього числа.

  На 2018 рік для забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їхнього числа:

  • в обласному бюджеті передбачено 1810,0 тис. грн;
  • з державного бюджету заплановано виділити 8259,5 тис. грн.

  Нагадаємо, у Франківську трьом дітям-сиротам вручили ключі від квартир.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!