До липня ОСББ, ЖБК, БК повинні оформити документи на землю

Неприбуткові установи та організації ОСББ, ЖБК, БК відповідно до нового законодавства  до 1 липня повинні оформити документи на землю, на якій споруджені будинки та прибудинкові території.

Про це йшлося під час семінару для управителів ОСББ, БЖК та БК у фіскальній службі Івано-Франківська.

Звітність про неприбуткові установи та організацій управителі мають подати до 29 лютого для цього бажано «виробити електронний ключ, щоб не стояти довго в чергах». Крім того, потрібно переглянути статутні документи та привести їх у відповідність до нового податкового кодексу і вивчити зміни щодо коду неприбутковості.

За словами начальника відділу місцевих податків державної податкової інспекції в Івано-Франківську Галини Преснякової, в місті проведена нова оцінка землі.

«Хто має державний акт на користування землею, йде в єдине вікно і подає заявку з витягу про нормативно грошову оцінку землі – це безкоштовна послуга. А хто немає документів, потрібно їх оформити. Це порушення законодавства жити без документів на землю. Щодо пільг на оплату землі, їх міська рада наразі не встановила», – пояснила чиновниця.

Так, в управлінні фіскальної служби людей запевнили, що будуть сприяти у вирішенні земельних питань, адже більша частина людей не мають відповідних документів.

За словами представника ради голів будинкових комітетів та ОСББ Ольги Бачинської з 1 липня будуть зніматися всі багатоквартирні будинки із балансу і відповідно земля буде безкоштовно передаватися у власність людям, але земельні управління Івано-Франківська не готові до цього.

«Закон каже, що отримавши землю потрібно підготувати низку документів, щоб мати офіційне підтвердження, що земля офіційно належить об’єднанню співвласників квартир. Будинкові комітет повинні підготувати документи на землю на прибудинкову територію та землю на якій стоїть будинок, але наші відділи не готові. Державний земельний кадастр – не має працівника, управління земельних ресурсів МВК – ліквідовано, це питання зависло. Ми спробуємо з’ясувати звернувшись до міського голови, як бути в такому випадку», – наголосила Ольга Бачинська.

Також на семінарі опрацювали питання збору за спецвикористання  води.  Згідно з  законом, якщо ОСББ, ЖБК, БК мають укладені договори із водоканалом, то люди є платниками збору по воді та повинні подавати декларації, в яких зазначити обсяг кубів прописані в договорі. Але коли договір укладений із власниками квартир, тоді вони не платять збір по воді, але повинні подавати декларації рентної плати. У третьому випадку, коли будинки мають на першому поверсі комерційні споруди, то теж повинні платити за виключенням, якщо у власників є окремий договір із водоканалом.
Нагадаємо, нещодавно головний комунальник міста висловився, що іванофранківці неготові до житлової реформи. 

TmsT4UJMV2Y

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!