Доля Новицької та Підмихайлівської ОТГ залишається під питанням

 • Сьогодні на офіційному сайті Івано-Франківської обласної ради оприлюднили проект рішення облради про внесення змін до перспективного плану формування територіальних громад області.

  Облрада затвердила перспективний план влітку 2015 року. За ним на території міста і району мало б утворитися чотири об’єднані територіальні громади. А саме: сільські і селищна Верхнянська, Войнилівська і Новицька ОТГ, інформують“Вікна”.

  До останньої облрада включила сім сіл – Новицю, Зелений Яр, Добровляни, Підмихайля, Бережинцю, Старий Угринів та Середній Угринів. До Калуської міської ОТГ облрада включила, крім Калуша, 18 сіл Калуського району. Однак уряд лише частково затвердив такий перспективний план, виключивши з нього Новицьку ОТГ. На цей час згадані сім сіл – «біла» пляма на мапі формування територіальних громад області.

  Останнім часом на Калущині розглядали варіант створення ОТГ з центром у Підмихайлі чи Новиці, йшлося про те, щоб спробувати з другої спроби затвердити таку ОТГ у перспективному плані. Однак оприлюднений проект рішення свідчить, що обласній раді запропонують інший шлях – включити сім сіл, які поки що «випали» з перспективного плану, до Калуської міської ОТГ. Яка, у випадку позитивного рішення депутатів, крім міста, включатиме вже 25 сіл Калуського району. По суті – усі, які не увійшли до Верхнянської і Войнилівської ОТГ.

  Нагадаємо, добровільне об’єднання територіальних громад можливе лише у рамках перспективного плану. Ініціатива повинна виходити від центру громади. Однак Калуська міська рада поки що створення ОТГ не форсує.

  Після завершення етапу добровільності в Україні має відбутися реформа адміністративно-територіального устрою і Калуська міська ОТГ буде утворена у межах затвердженого перспективного плану рішенням «зверху». Це стосується і завершення формування Войнилівської ОТГ, до складу якої ще не увійшла частина сільських рад, які, однак, включені до неї за перспективним планом.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!