Донбас повернути ментально складніше, ніж Крим, – Зеленський

 • Зеленський підкреслив складність зміни менталітету окупованих народів.

  Він вважає, що ментально повернути Донбас буде складніше, ніж Крим, через його 10-річну лінію зіткнення і триваючий конфлікт.

  Президент Володимир Зеленський вважає, що повернути Донбас ментально буде складніше ніж окупований Крим. Він пояснив, що йдеться саме про ментальне повернення людей до України. Про це він повідомив під час зустрічі зі студентами трьох миколаївських вишів, передає кореспондент УНН.

  “Може так статися, що ми території повернемо раніше, ніж цих людей. Так може бути, тому що, наприклад, якщо ми беремо Донбас, то люди 10 років живуть там, але не там. Тобто живуть в іншому просторі й це довгий процес. Я вважаю, що складніше з Донбасом. Мені партнери колись сказали, що вам буде майже неможливо повернути Крим та дуже складно повернути Донбас”, – розповів Зеленський.

  Президент заявив, що Донбас повернути ментально складніше та пояснив чому.

  “На мою думку, якщо ми говоримо про людей, тому що я вважаю, що все одно території повертаються з людьми і якщо люди не хочуть, то буде дуже складно. Я вважаю, що Донбас повернути ментально складніше, тому що з окупацією 10 років тому була контактна лінія і були постійні бойові дії. Ось вам і відповідь. Було багато сепаратизму з того боку й вони воювали. Це значить, що ті чи інші сім’ї на Донбасі не всі повернулися, або повернулася якась історія…Тобто стосунки зрозумілі”, – сказав Зеленський.

 • Він зауважив, що тим часом в Криму бойових дій не було.

  “А бойових дій в Криму не було, тому я вважаю, що Крим дуже чекає на повернення, а Донбас також чекає, але буде дуже складно, тому що велика частина цієї території була окупована та максимально мілітаризована. Люди йшли на контактну лінію, а потім на повномасштабну війну проти нас”, – зазначив Зеленський.

  Читайте також: Конфлікту не існує: Подоляк відкинув заяви про суперечки між Зеленським та Залужним

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!